Oleg Spružina ředitelem Česko-Polsko-Slovenského klastru společnosti TÜV SÜD

Mezinárodní certifikační a inspekční společnost TÜV SÜD posiluje řízení svých regionálních aktivit ve středu Evropy.

Na pozici ředitele klastru Česká Republika – Slovensko – Polsko byl jmenován dosavadní generální ředitel TÜV SÜD Czech s.r.o., pan Oleg Spružina. olegspruzina
Oleg Spružina (52) vede největší českou certifikační a inspekční společnost TÜV SÜD Czech od června 2009. Dříve dva roky působil na pozici generálního ředitele TÜV SÜD Auto CZ. V důsledku převzetí odpovědnosti za středoevropský klastr byl Spružina s platností od 1. července 2015 jmenován jednatelem TÜV SÜD Slovakia s.r.o.

„Potřeba synergií mezi podniky ve střední Evropě neustále roste, stále více zákazníků již obrazně řečeno překročilo hranice a působí v širším regionu. Proto se nyní více zaměřujeme na nadnárodní aktivity firem a také na důležité projekty v mnoha oblastech podnikání. Díky lepší koordinaci naší činnosti ve střední Evropě budeme schopni našim klientům nabídnout všude stejnou úroveň služeb – a to je přesně to, co zákazníci ocení nejvíce,“ říká Tomáš Vít, ředitel TÜV SÜD regionu Střední a východní Evropy.

„Velmi důležité je sjednocení procesů a jejich optimalizace tak, abychom mohli pružně sdílet know-how mezi sebou a především obsloužit zákazníka na všech trzích stejně. Tedy bez překvapení a s jasně definovanou přidanou hodnotou,“ říká Spružina.

Ředitel středoevropského klastru TÜV SÜD mluví česky, anglicky a rusky. Ve volném času se kromě rodiny věnuje tenisu, cyklistice a hře na kytaru.

V České republice má TÜV SÜD 250 zaměstnanců, na Slovensku 85 a v Polsku 55. Společnost TÜV SÜD byla založena v roce 1866 a její centrála se nachází v německém Mnichově. V České republice je TÜV SÜD zastoupena od roku 1995, prostřednictvím společnosti TÜV SÜD Czech. Svým klientům nabízí služby v oblastech nezávislého ověřování, testování, inspekce, certifikace, homologace a vzdělávání (TIC).

Skupina TÜV SÜD patří mezi vedoucí mezinárodní koncerny v oblasti TIC. Ve strategických segmentech PRŮMYSL, MOBILITA a CERTIFIKACE zaměstnává více než 20 000 pracovníků a své služby poskytuje na cca 800 místech celého světa. Mezioborové týmy specialistů TÜV SÜD zajišťují optimalizaci techniky, systémů a know-how. Jako procesní partneři posilují konkurenceschopnost svých zákazníků na globálním trhu.