Ostravská huť LIBERTY se s odbory dohodla na zvýšení mezd o 2,4 %

Liberty Ostrava

Vedení společnosti LIBERTY Ostrava a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě na rok 2021. I přes nepříznivou situaci byl dohodnut nárůst mezd o 2,4 % od dubna 2021 a jednorázová odměna ve výši 7500 korun na zaměstnance, která bude vyplacena nyní v prosinci. V platnosti dále zůstává veškerý systém odměn a benefitů. Kolektivní vyjednávání bylo zahájeno 19. listopadu a dohody bylo dosaženo po 4 kolech intenzivního vyjednávání.

liberty

„Na tomto balíčku jsme se dohodli i přes tíživé okolnosti, kdy naše odvětví významně zasáhla koronavirová krize a propad poptávky o polovinu, v důsledku čehož jsme byli nuceni dočasně odstavit jednu vysokou pec a část zaměstnanců zůstávala doma z důvodu překážek na straně zaměstnavatele. To je důkazem, že vedení LIBERTY Ostrava si cení nasazení zaměstnanců a uvědomuje si náročnost práce ve ztížených podmínkách,“ uvedl k dohodě Jakub Juříček, ředitel pro personální záležitosti v LIBERTY Ostrava.

Kromě odměn za splnění hospodářského plánu mají zaměstnanci LIBERTY Ostrava mimo jiné nárok na týden dovolené navíc, příspěvky na penzijní a životní pojištění až 1800 Kč měsíčně, zvláštní odměny při pracovních výročích, narození nebo osvojení dítěte, na zdravotní pobyty dětí a při odchodu do důchodu. Nechybí rekondiční lázeňské pobyty a zdravotní programy, finanční výpomoc v těžkých životních situacích či bezúročné půjčky na bydlení. Firma zároveň přispívá na závodní stravování a na sportovní a kulturní vyžití zaměstnanců i jejich dětí.

„Je pravděpodobné, že máme před sebou další náročný rok, neboť nelze čekávat, že dopad koronaviru na evropské ocelářství jen tak náhle zmizí. To, že se nám i za těchto nelehkých podmínek podařilo dosáhnout dohody v tak krátkém čase, svědčí o tom, že vedení huti i odborům jde o stejnou věc. To nám všem umožní soustředit se na plnění nastavených výrobních a finančních cílů a společně pracovat na uskutečňování plánovaných investic, které zlepší flexibilitu a konkurenceschopnost huti, aby se mohla stát předním výrobcem oceli ve střední Evropě s čistou výrobou a kvalitními produkty,“ dodal Juříček.

Ostravská huť spolu s dceřinými společnostmi zaměstnává přibližně 6 000 lidí. Průměrný měsíční výdělek v roce 2019 (bez započtení platů managementu) činil 38 680 korun.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava
Liberty Ostrava