PARS NOVA investovala milion korun do podpory učňovských praxí

pars nova

Nové zázemí pro praktickou výuku mohou od prosince díky šumperské strojírenské společnosti Pars nova využívat studenti tamní Střední školy železniční, technické a služeb. Dceřiná firma skupiny Škoda Transportation totiž díky milionové investici vybudovala ve svém areálu nové dílny a zázemí pro odbornou praxi školáků. Pars nova, zaměřená na modernizace a rekonstrukce kolejových vozidel, patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu.

pars nova

„Propojit teoretickou výuku s praktickou činností je pro kvalitní vzdělání studentů naprostou nezbytností. Jsme rádi, že jsme mohli šumperské škole nabídnout nové zázemí, ve kterém bude probíhat praktická výuka. Studenti se navíc budou moci učit i od zkušených odborníků z naší firmy v rámci průběžných praxí,“ sděluje generální ředitel společnosti Pars nova Aleš Měrka.

Podpora učňovského školství je ze strany Pars nova velmi široká. „Studenti u nás mohou získat měsíční stipendium ve výši 1500 korun. Tito žáci pak pracují v našich dílnách s mistry svého řemesla. Kromě stipendia vybraní studenti mohou získat i další benefity – například jim hradíme náklady na stravování a ubytování v domovech mládeže,“ říká personální ředitelka společnosti Pars nova Lucie Novotná. Ta připomíná, že letos firma připravila i některé novinky i v samotném vzdělávacím systému. Například žáci třetího ročníků mohou získat pro praktické studium svého „průvodce“ – garanta z Pars nova, který se jim individuálně věnuje při práci na konkrétních projektech, na kterých firma pracuje. „Díky tomu mladý člověk získá zkušenosti přímo z výroby a je výborně připraven na start profesní dráhy, a už během studia se stává členem našeho týmu,“ vysvětluje Lucie Novotná.

Spolupráce šumperské střední školy s Pars nova je již dlouhodobá. Firma se například díky prezentacím a besedám na různých akcích snaží pro studium technických oborů nadchnout už žáky „základek“ v Šumperku a okolí. „S žáky se bavíme o tom, že jít na učební obor má v dnešní době smysl. O absolventy je velký zájem a najdou dobře uplatnění. Třeba v Pars nova,“ říká Lucie Novotná a dodává, že firma spolupracuje na řadě aktivit, které mají za cíl zvýšit prestiž oboru v očích mladých lidi. “Silná podpora a prezentace učňovského školství je velmi důležitá. I proto si vážím dlouhodobé a kvalitní spolupráce s Pars nova, která je v tomto ohledu jedna z nejlepších a nejaktivnějších,” Irena Jonová, ředitelka Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk.

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation