PixelPaint od ABB získal prestižní ocenění IERA

abb pixelpaint robot

Mezinárodní federace robotiky (IFR) a Institut elektrotechnických a elektronických inženýrů (IEEE) oceňují vysokou úroveň inovací a ekologičnost řešení lakovacího robota.

PixelPaint od ABB, robotické řešení bez stříkání pro automobilový průmysl, získalo letošní ocenění „Innovation and Entrepreneurship in Robotics & Automation“ (IERA) – jako výraz vynikajících výsledků při zavádění inovativních robotických a automatizačních technologií.

Řešení, které bylo poprvé představeno v loňském roce, má vysoce přesný aplikátor barvy, který zajišťuje, že lze dvoutónové barvy a jednotlivé designy aplikovat najednou. Tímto způsobem mohou výrobci snadno uspokojit rostoucí poptávku po laku specifickém pro zákazníka a současně eliminovat mlhovou mlhu (přestřik).

“Jsme velmi rádi, že naše řešení PixelPaint získalo toto ocenění za inovativní a udržitelnou technologii.” Pomáhá výrobcům automobilů uspokojit rostoucí potřebu zákazníků po jednotlivých designech. S PixelPaint lze ve srovnání s běžnými způsoby lakování nanést 100 procent barvy za polovinu času – a to s mnohem lepší kvalitou povrchu, “zdůrazňuje Jörg Reger, vedoucí globální obchodní linie Auto OEM ve společnosti ABB Robotics. „Naši zákazníci těží třemi způsoby: z nižší spotřeby barvy a z vyšší účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí díky nižším emisím VOC a CO2. Tímto způsobem můžete ušetřit miliony eur ročně a zároveň uspokojit potřeby svých zákazníků.“

Aby bylo možné na karoserii použít dvoubarevný nebo specifický design, muselo vozidlo předtím projít lakovací linkou dvakrát: nejprve naneste první vrstvu laku a poté – po zakrytí nezbytných ploch – druhou barva následovala. Maskování karoserie obvykle vyžadovalo přibližně 10 až 20 operátorů za směnu, zatímco dva operátoři museli maskování po aplikaci druhé barvy odstranit.

Tento proces je spojen se značným plýtváním barvami. Protože pouze 70 až 80 procent barvy je skutečně naneseno na povrch těla. Následná vyšší spotřeba barvy vede k vyšším nákladům – také z hlediska likvidace.

pixelpaint

 

PixelPaint zde může pomoci. Buňka PixelPaint, která se skládá z aplikátoru barvy s vysokým výkonem malování, dvou malířských robotů typu IRB 5500, balíku kontroly dávkování a programovacího softwaru RobotStudio® pro aplikace dvoubarevného a dekorativního malování, představuje rychlejší, vysoce přesné a udržitelné řešení pro individuální malování.

„Porota s potěšením uděluje 17. cenu IERA technologii PixelPaint od ABB,“ uvedl předseda poroty Rob Ambrose. „Inovativní řešení pro automatické lakování automobilů kombinuje větší flexibilitu a vyšší míru přizpůsobení s menší ztrátou laku ve prospěch životního prostředí.“

ieraCena IERA oceňuje úspěchy inovátorů nápady, které přidávají hodnotu, a také společnosti, které tyto koncepty převádějí do vysoce kvalitních produktů. Tuto cenu společně udělují IEEE Robotics and Automation Society (IEEE / RAS) a IFR – což podtrhuje jejich plán na podporu větší spolupráce mezi vědou a průmyslem v robotice.

 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky řídí transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics & Discrete Automation je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních služeb a nabízí inovativní řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku. Jako jeden z předních světových poskytovatelů robotů a automatizace strojů jsme poskytli více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvyšovat jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušovat procesy a zlepšovat kvalitu produktů. Kromě toho je podporujeme na cestě do síťově propojené továrny budoucnosti. ABB Robotics & Manufacturing Automation zaměstnává více než 11 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích.www.abb.de/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male