SCHUNK: Plně automatizované rychlovýměnné čelisti bez použití nástrojů

rapido

Převedení konvenčního sklíčidla na 3 čelisťové soustruhy pomocí upínacích destiček SCHUNK RAPIDO trvá maximálně 60 sekund. Pro rychlou výměnu čelistí jsou upínací vložky umístěny na základnu RAPIDO nebo na mezilehlé čelisti a tlačeny dozadu, dokud nezaklapnou na místo. Změnu lze provést ručně nebo v případě základní čelisti integrované do sklíčidla buď plně automatizovanou robotem.

schunk rapidoS rychlou výměnou SCHUNK RAPIDO lze převést 3 sklíčidla do 60 sekund. Zámek zajišťuje nejvyšší možnou bezpečnost, zvláště když se sklíčidlo používá na vodorovném nebo zavěšeném vřetenu. Systém lze ovládat ručně nebo plně automaticky.

Uzamykací mechanismus zajišťuje, že zasunuté upínací vložky jsou vždy bezpečně drženy, i když nejsou upnuty, takže lze systém používat s vodorovnými i svislými vřeteny. Díky vysoce přesnému rozhraní pro rychlou výměnu dosahuje SCHUNK RAPIDO spolehlivě opakované přesnosti <0,02 mm, což je vhodné pro mnoho dokončovacích operací. Rychlovýměnný systém lze použít pro vnitřní i vnější upínání. Aby byla zajištěna potřebná flexibilita, SCHUNK vytvořil koncept prázdného místa, který se skládá z měkkých upínacích vložek v různých výškách. Upínací vložky s drápovou konturou, Díky tomuto konceptu mohou být varianty specifické pro konkrétní aplikaci nebo varianty se sníženou hmotností dodány jako upravitelný standard v krátké době nebo si je může vyrobit sám uživatel. Na přání mohou být upínací vložky RAPIDO individuálně vybaveny RFID čipem, QR kódem nebo individuálním štítkem. Další varianty jsou na vyžádání k dispozici jako speciální provedení.

schunk rapidoDíky vysoce precizně vyrobenému rozhraní rychlovýměnného háku zaručuje SCHUNK RAPIDO rychlé změny s opakovanou přesností <0,02 mm.

Plně integrovaný nebo jako dodatečná sada
SCHUNK RAPIDO je k dispozici ve dvou verzích: Buď plně integrovaný do sklíčidel SCHUNK. V tomto případě je sklíčidlo soustruhu z výroby vybaveno základní čelistí RAPIDO. V této verzi lze upínací vložky odblokovat buď ručně, nebo zcela automaticky. U druhé varianty lze RAPIDO také snadno dovybavit existující sklíčidla soustruhu umístěním mezilehlé čelisti RAPIDO na stávající základní čelist, do které se vyměňují příslušné upínací vložky RAPIDO. U této varianty probíhá změna ručně pomocí čepu. Pokud je mezilehlá čelist odstraněna, lze stále používat upínací čelisti s konvenčním rozhraním.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK