Plněná elektroda Cryo-Shield Ni9 nabízí odolnost proti pórovitosti svaru a tvoření trhlin

Společnost ESAB Welding & Cutting Products ohlašuje celosvětové zavedení plněného NiCrMo trubičkového drátu Cryo-Shield Ni9. Je vhodný pro všestranné svařování, na svařování palivových nádrží na LNGa jiných tlakových nádrží z oceli. a to s 9% niklu a pod ochranným plynem CO2. Tento upravený trubičkový drát typu 625 má vynikající odolnost proti praskání a je lepší než u běžných výplňových kovů na bázi NiCrMo-3. Jeho mechanické vlastnosti jsou podobné vlastnostem plněného drátu Hastelloy ENiMo-13, ale díky jeho modifikovanému složení  je k dispozici za nižší cenu. Použitím 100% CO2 jako ochranného plynu místo směsi argonu může také pomoci výrazně snížit provozní náklady. Plněný drát Cryo-Shield Ni9 je schválen klasifikačními společnostmi ABS, BV, DNV GL, KR, LR a CCS.

esab Cryo-Shield Ni9

„Vývojem Cryo-Shield Ni9 jsme reagovali na posun v námořních pohonných systémech od těžkého topného oleje k LNG (zkapalněný zemní plyn), který snižuje emise oxidů,“ řekl Neil Farrow, globální produktový manažer – Cored Wires ve společnosti ESAB. „Tento drát splňuje požadavky v oblasti konstrukce zásobníků LNG i v jiných aplikacích pro ocel s 9% niklu. Ve srovnávacích testech s předními trubičkovými dráty typu 625 vynikal Cryo-Shield Ni9 díky své vynikající odolnosti proti trhlinám, což je zvláště důležité při svařování kořenů. Polní testy byly provedeny u zákazníků se 100% CO 2prováděna jako ochranný plyn. Ve srovnání s běžnými trubičkovými dráty ze slitiny typu 625 potvrzují lepší výsledky, pokud jde o odolnost proti tvorbě pórů, rozpustnost strusky a dobré tokové chování pro plochý povrch švu. Struska navíc podporuje svařování ve všech polohách, včetně svařování nad hlavou. “

ESAB nabízí Cryo-Shield Ni9 o průměru 1,2 mm a v kotoučích s drátěným košem o průměru 300 mm nebo na plastových kotoučích, jejichž vakuově uzavřený obal fólie brání absorpci vlhkosti. Typické mechanické vlastnosti svarového kovu vykazují mez kluzu 440 MPa, pevnost v tahu 730 MPa, prodloužení 44% a vrubovou rázovou pevnost 65 J při -196 ° C.

ESAB nabízí kompletní portfolio spotřebního materiálu a vybavení pro aplikace LNG. Kontaktujte svého obchodního zástupce ESAB, abyste se dozvěděli více, a navštivte nás na esab.com/fillermetals, kde najdete další informace o produktech a příběhy o úspěchu.

Ve společnosti ESAB jsme si dali za cíl formovat budoucnost svařovací a řezací technologie. Spojujeme výrobce s řadou produktů z našeho portfolia špičkových značek a nejnovějších technologií, aby mohli čelit prakticky jakékoli průmyslové výzvě. Pak za nimi stojíme se svými znalostmi, zkušenostmi a odhodláním, aby mohli být produktivnější než kdykoli předtím. Zjistěte více na esab.com.

Zdroj zprávy: ESAB