Plochá otočná jednotka SCHUNK

ERT

Společnost SCHUNK uvádí na trh novou generaci univerzálně použitelných mechatronických otočných modulů s otočnou jednotkou ERT pro kompaktní prostorové požadavky. Jsou odolné vůči opotřebení a bezúdržbové, flexibilní a přesné a umožňují dynamické rotační pohyby.

schunk

Všestranná otočná jednotka ERT firmy SCHUNK je ta nejplošší otočná jednotka s absolutním kodérem na trhu. Se svým volně definovatelným úhlem otáčení umožňuje rozmanité použití v uzavřených prostorech.

Plochý, vysoce výkoný modul je na bázi permanentně napájeného nastavovacího motoru a je vybaven absolutním enkodérem. Není vyžadován referenční chod a jednotka zajišťuje okamžitou opakovatelnou přesnost 0,01°, krátké reakční časy a vysoké momenty. Velkorozměrový středový vývrt umožňuje vedení kabelů a hadic či dokonce použití kamery.

K dispozici jsou početné variace a možnosti
Otočnou jednotku lze použít pro mimořádně flexibilní a kompaktní koncepce strojního zařízení, jako otočné stoly pro komponenty, montážní skupiny a nástroje, nebo jako otočný modul v portálových řešeních, nebo jako indexovací stůl, nebo jako vysoce přesný polohovací modul. Pro zajištění maximální flexibility ve strategii řízení a regulace je možné použít ovládače pohonu od různých výrobců. Proto může být modul bezproblémově integrován do existujících architektur systému. V prvém kroku bude univerzální modul k dispozici na počátku roku 2020 ve velikostech 12, 50 a 300 se jmenovitými momenty 1,2 Nm, 5 Nm a 30 Nm, s vnějšími průměry 120 mm, 167 mm a 277 mm a s maximálně přípustnými hmotnostními momenty setrvačnosti 0,0021 kgm2, 0,2 kgm2 a 4,5 kgm2. Modul je zásobován energií a ovládán přes standardní konektory (M12/M17). Jako volba je také k dispozici s elektrickou brzdou, která se aktivuje ovládačem a spolehlivě udržuje polohu během prostojů dokonce i navzdory působení vnějších sil. Výška jednotky zůstává stejná. Elektrická brzda na to nemá vliv. A navíc jsou k dispozici také varianty chráněné proti prachu a stříkající vodě (IP54). Ve druhém kroku jsou plánovány volitelné varianty s rotačními přívody pro zásobování hadicemi nebo pro bezdrátový přívod elektrických signálů, signálů sběrnic, nebo přívod kapalin. Rovněž jsou plánovány další velikosti modulu.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK