Podpora státu v oblasti průmyslového designu je klíčová

design

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívil mezinárodní přehlídku Designblok 2019, kterou ho provedli ředitelka festivalu Jana Zielinski a zástupci agentury CzechTrade. Havlíček ocenil aktivity agentury, která se podpoře průmyslového designu věnuje už od roku 2008.

designblokFoto: Lucy Creative Agency

Doprovodný program CzechTrade na Designbloku ukončila včerejší odborná přednáška o udržitelném designu a inovativních materiálech. Design neřeší pouze vzhled výrobků, ale reaguje i na aktuální trendy. V současné době se diskutuje téma udržitelnosti, proto musí návrháři řešit design i z hlediska používání udržitelných materiálů a technologií. „Podpora státu směrem k firmám je pro export klíčová. Malé a střední firmy často nemají dostatečné prostředky, aby zajistily konkurenceschopnost svého produktu zejména v oblasti designu. CzechTrade prostřednictvím Adresáře designérů propojuje české firmy s profesionálními designéry,“ říká ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

designblokFoto: Lucy Creative Agency

Agentura CzechTrade využívá k podpoře firem řadu nástrojů. Interní projekt Design pro konkurenceschopnost zahrnuje zvýhodněné služby pro firmy, které chtějí inovovat design svých produktů. Podporu průmyslového designu agentura CzechTrade letos prezentovala na mezinárodní přehlídce Designblok 2019 v pravém křídle Průmyslového paláce. „Letošní historicky první účast CzechTrade na Designbloku hodnotíme už teď velmi pozitivně. Jde o platformu, která na místě skvěle propojuje firmy a designéry. Spolupráci v rámci Designbloku vidíme jako perspektivní i do budoucna,“ dodává Zuzana Sedmerová, vedoucí projektu Design pro konkurenceschopnost.

CzechtradeFoto: Lucy Creative Agency

Návštěvníci expozice CzechTrade si mohli prohlédnout výrobky firem zapojených do zmíněného projektu, jako jsou například Vavex, Plastia a další.

designblok 2019Foto: Lucy Creative Agency

Zdroj zprávy: CzechTrade
Zdroj fotografií od Lucy Creative Agency: Designblok.cz (složka pro média)
Stránky Designbloku: tady