Pokračujte v pohybu: KUKA slaví 125. narozeniny

kuka 125

V roce 1898 založili Johann Joseph Keller a Jakob Knappich továrnu na výrobu acetylenového plynu pro pouliční osvětlení a položili tak základ mezinárodní technologické skupiny. O 125 let později pomáhá KUKA utvářet pracovní svět budoucnosti po celém světě – a slaví mimořádné výročí se zákazníky, partnery a zaměstnanci.

Kruhové pletací stroje, popelářské vozy, cestovní psací stroje: v průběhu desetiletí se společnost KUKA opakovaně zcela přetvořila, takže 125 let po jejím založení připomíná její počátky v Augsburgu pouze telegramová zkratka “Keller und Knappich Augsburg”, zkráceně KUKA.

kuka
Od roku 1898 se neustále mění: KUKA

Přesně před 50 lety se společnost KUKA zapsala do historie jako průkopník robotiky svým prvním průmyslovým robotem na světě se šesti elektromechanicky poháněnými osami – a od té doby díky inovacím v oblasti automatizace, digitalizace a robotiky zefektivňuje a usnadňuje práci a výrobu.

Dnes je 15 000 oddaných zaměstnanců společnosti KUKA po celém světě hnací silou inovací v nejrůznějších odvětvích, a to i mimo klasický průmysl, díky intuitivním řešením a rychlému a snadnému přístupu k robotice a automatizaci. To je naše poslání pro nadcházející roky. Peter Mohnen, generální ředitel KUKA Group

kuka

Gratulujeme k narozeninám
Timo Boll, světový hráč stolního tenisu a ambasador značky KUKA, také gratuluje: “Již deset let jsem členem společnosti KUKAn. Od té doby máme mnoho společného: v robotice, stejně jako ve stolním tenise, je kreativita a filigránská práce de-mand, oba a společně se rádi pohybujeme na čínském území a již mnoho let patříme mezi světovou špičku. Co pro mě bylo vždy důležité, navzdory mnoha úspěchům, je zůstat člověkem. A proto mě ve společnosti KUKA jako technologického maniaka nevzrušuje jen robotika, ale především lidé, kteří za ní stojí a kteří, kdykoli se s nimi setkám, ke mně přistupují vřele, srdečně, lidsky. Proto jsem z přesvědčení KUKAňák.”


Legendární souboj: Timo Boll v zápase stolního tenisu proti robotovi KUKA.

Pomáháme utvářet měnící se svět
Klimatické změny, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, globální megatrendy a události neustále mění náš svět. Nové technologie a inovace nám pomáhají zvládat výzvy měnícího se světa. V souladu s tím společnost KUKA slaví své výročí pod heslem “Keep on Moving” řadou akcí a aktivit pro zaměstnance, zákazníky, partnery a veřejnost.