Portfolio Siemens Xcelerator podpoří digitální transformaci v Lockheed Martin Aeronautics

siemens

Letecká divize koncernu Lockheed Martin si vybrala portfolio Xcelerator společnosti Siemens jako řešení pro digitální transformaci inženýringu. Víceletá smlouva na poskytování softwaru a služeb Xcelerator by měla přispět ke splnění cílů v rámci digitální transformace, tzn. zrychlit životní cykly programů, zajistit úspory a dále podpořit inovace.

locheed

„Lockheed Martin Aeronautics je lídrem v leteckém průmyslu a rozhodnutí využít portfolio Siemens Xcelerator firmě umožní dále prohloubit iniciativy v oblasti digitalizace a rozšířit další výrobní programy,“ uvedl Tony Hemmelgarn, předseda představenstva a generální ředitel Siemens Digital Industries Software. „Jsme rádi, že díky zkušenostem s programem F-35 a úzké spolupráci můžeme přispět ke zrychlení výroby a splnění smluvních požadavků amerického Ministerstva obrany nejen u stávajících programů, ale i u nových iniciativ.“

martin lockheed
Výrobní linka Lockheed Martin F-35 Lightning II ve Fort Worth, Texas, USA. Obrazový kredit: Lockheed Martin (foto Alexander H Groves)

Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz

Koncern Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 62,3 miliardy eur a čistého zisku 6,7 miliardy eur. K 30. září 2021 měla společnost po celém světě přibližně 303 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens