Požadavky zákazníků řídí vývoj FANUC ROBODRILL α-DiB Plus

Politika společnosti FANUC naslouchat zákaznické základně byla hnací silou vývoje nového vysoce spolehlivého a vysoce výkonného obráběcího centra ROBODRILL α-DiB Plus společnosti. Vylepšení, jako je vyšší krouticí moment vřetena, inteligentní řízení posuvu a podpora pro řezání závitů, jsou jen některé ze zákaznicky řízených přírůstků do nové řady ROBODRILL, která rovněž využívá výhody nejnovějších technologií společnosti FANUC.31i-B Plus ovládání.

„Našeho nejprodávanějšího zboží jsme dále rozvinuli čistě na základě zpětné vazby od zákazníků,“ říká Stefan Raff, vedoucí prodeje společnosti FANUC ROBODRILL, ROBOCUT, ROBONANO Europe. „Tady ve společnosti FANUC nezavádíme nové funkce nebo vlastnosti založené na odhadech; všechna vylepšení ROBODRILL jsou reakcí na specifické potřeby identifikované našimi zákazníky. Je to nejlepší ROBODRILL, jaký jsme kdy vyrobili.“

Příkladem je rostoucí požadavek průmyslu na obrábění vyztužených materiálů obrobků. Mnoho odvětví, zejména doprava, používá lehčí materiály komponentů, aby se snížila hmotnost a následně spotřeba paliva. Aby si však tyto díly udržely nezbytnou pevnost, často obsahují vložku vyrobenou z pevnějšího materiálu, jako je ocel, což je oblast, kde obráběcí centrum s vřetenem s vysokým kroutícím momentem nabízí pozoruhodné výhody.

fanuc robodrill plus

Kompaktní FANUC ROBODRILL α-DiB Plus dodává se svým novým vřetenem s vysokým kroutícím momentem až 100 Nm, což je o 70 % více než standardní vřeteno. Tento točivý moment je na stroj jeho velikosti velmi vysoký a poskytuje potenciál k dosažení nejlepších řezných dat ve své třídě hospodárným způsobem.

Chytrá volba
Uživatelé ROBODRILL α-DiB Plus budou mít na paměti stále inteligentnější funkce. Když například stroj zaznamená nárůst točivého momentu v důsledku větší hloubky řezu na určitém místě součásti, stroj automaticky sníží rychlost posuvu, aby se zabránilo spuštění „stavu přetížení“ zastavení. Podobně, když se hloubka řezu sníží, stroj se automaticky zvýší na předchozí rychlost posuvu.

Novinkou je také funkce punč klepání, která využívá inovativního nástroje Punch Tap™ společnosti Emuge. Tradiční závitování zahrnuje otáčení závitníku do a z otvoru. Inovativní tvar Emuge Punch Tap™ však vytváří závity s mnohem menší rotací, čímž zkracuje dobu řezání závitů až o 75 % ve srovnání s konvenčním řezáním/tvarováním/frézováním závitů a zároveň šetří energii. Děrovací závitování, vyvinuté pro uspokojení poptávky zákazníků v automobilovém průmyslu, je nyní standardní funkcí strojů ROBODRILL α-DiB Plus.

Převzít kontrolu
Klíčem k mnoha nejnovějším vylepšením ROBODRILL je FANUC31i-B Plus ovládání, které poskytuje vynikající uživatelské rozhraní pro snadné programování a nastavení. Speciálně pro víceosé, vícecestné, vysokorychlostní a vysoce přesné obrábění31i-B Plus nabízí uživatelské výhody, které zahrnují rychlé obrábění pomocí technologie FANUC Fast Cycle Time Technology, vysoce kvalitní povrchové úpravy s technologií Fine Surface Technology a zvýšenou paměť SRAM pro flexibilnější konfiguraci volitelných funkcí. Z hlediska konektivity ROBODRILL α-DiB Plus podporuje všechny hlavní průmyslové komunikační protokoly, aby bylo zajištěno, že zákazníci mohou využít mnoha výhod, které přináší monitorování výroby a analýza dat v reálném čase.

S novým ovládáním a vylepšenou komunikací společnost FANUC také vylepšila svou volitelnou rotační 4. osu s přímým pohonem DDRiB, kde je nyní maximální rychlost 300 ot./min (z 200 ot./min.). Kromě toho společnost FANUC zkrátila dobu upnutí z 0,8 na 0,5 sekundy a zvýšila točivý moment upnutí osy z 500 na 700 Nm. Na otočné jednotce DDR-TiB ve tvaru čepu pro 4osé operace je nyní maximální zatížení 200 kg, ze 150 kg, zatímco upínací moment se zvýšil na 1100 Nm, což poskytuje ideální řešení pro větší obrobky, jako jsou pouzdra baterií EV.

Stejně jako u všech vývojů společnosti FANUC nabízí ROBODRILL α-DiB Plus energeticky účinný výkon: stroj spotřebovává elektřinu pouze v případě potřeby. Rychlejší programování, kontrola a časy cyklů dále podporují nižší spotřebu energie.

Verze pro každého výrobce
Jako vysokorychlostní všestranný stroj vhodný pro všechny typy výrobců bez ohledu na množství šarží je ROBODRILL α-DiB Plus k dispozici ve dvou verzích: standardní a pokročilé. Standardní model je ideální pro velké množství trhů, včetně lékařství, hodinářství, elektrické mobility a obecné subdodavatelské výroby. Pokročilý ROBODRILL společnosti FANUC je obvykle určen pro ty, kteří mají velké nároky na objem. Tato verze nabízí větší pojezd v ose Z, ještě pevnější sloup a lože a záložní modul při výpadku proudu, aby se stroj v případě výpadku proudu kontrolovaně zastavil (a aby nedošlo k poškození obrobků, fréz nebo přípravků). .

Tři velikosti (300, 500 a 700 mm zdvih v ose X) jsou k dispozici ve standardní i pokročilé verzi, se všemi obvyklými možnostmi týkajícími se faktorů, jako je počet os (3, 4 nebo 5) a rychlost vřetena (až 24 000 ot./min.). Kromě toho může FANUC vylepšit jakoukoli investici do ROBODRILL prostřednictvím svého rozsáhlého portfolia průmyslových robotů se snadným a jednoduchým spojením mezi robotem a strojem.

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 200 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC