Pražské veletrhy FOR INDUSTRY 2020 se ruší

S odvoláním na oficiální stránky veletrhu FOR INDUSTRY zveřejňujeme zprávu o zrušení akce, která se měla konat 12.-15.05. 2020 v pražských Letňanech. Za zrušením veletrhu ovšem nestojí nebezpečí šíření koronaviru SARS-CoV-2, jako u některých velkých veletrhů v Evropě i jinde ve světě, ale aktuálně nízký zájem vystavovatelů.

pva letňany

Podle oficiálního vyjádření pořadatele veletrhu se “z důvodu nízkého počtu přihlášených firem na veletrh FOR INDUSTRY 2020 se akce ruší”. Po úspěšných letech 2017 a 2018, tak Česká republika bohužel přichází o další zajímavý technický veletrh. Finanční výsledky posledního ročníku v roce 2018 bohužel nesplňovaly ekonomické představy pořadatele, což vedlo k rozhodnutí o dvouletém cyklu veletrhu FOR INDUSTRY a současně k omezení prostředků na reklamu veletrhu. Dalším vývojem na evropském trhu, a to zejména v oblasti automotive, se zvyšuje nejistota strojírenských a dodavatelských firem, jejímž důsledkem může být i nižší ochota vystavovat na veletrzích a jiných podobných akcích.

K nepříznivé situaci se přidala i situace s koronavirem a možnost šíření onemocnění COVID-19. Především zahraniční vystavovatelé a velké nadnárodní firmy plošně ruší účast na veletrzích a podobně reagují i někteří vystavovatelé. V minulých dnech zrušila některé veletrhy společnost Messe Düsseldorf a v přímém ohrožení je i největší světový strojírenský veletrh Hannover Messe, který na svých stránkách upozorňuje, že prozatím se dubnový termín (20.-24. duben 2020) sice neruší, ale situace je monitorována v řádu hodin a prakticky kdykoli může dojít k zásadnímu rozhodnutí o zrušení letošního ročníku. I tyto skutečnosti se tedy mohly promítnout do rozhodování vystavovatelů, a to jak zahraničních, tak českých.

Společnost ABF, a.s. pro letošní rok uzavírá veletrh FOR INDUSTRY a nezbývá než doufat, že se s touto akcí ještě setkáme v příznivější době. Praha si bezesporu technický veletrh se zaměřením na strojírenské technologie zaslouží a ABF je zcela jistě schopna nabídnout i odpovídající prostory, zázemí a profesionální servis.

TAJMAC

Jelikož jsme na FOR INDUSTRY 2017 a 2018 aktivně působili jako mediální partneři veletrhů, dovolíme si malou připomínku obou akcí.

FOR INDUSTRY 2017
Fotoreportáž z FOR INDUSTRY – 1. část
Fotoreportáž z FOR INDUSTRY – 2. část
Fotoreportáž z FOR INDUSTRY – 3. část
Tajmac-ZPS na FOR INDUSTRY 2017

FOR INDUSTRY 2018
FOR INDUSTRY 2018 – 1. část
FOR INDUSTRY 2018 – 2. část
FOR INDUSTRY 2018 – 3. část
Tajmac – ZPS na FOR INDUSTRY 2018
DK Machinery na FOR INDUSTRY 2018
Sandvik v expozici Tajmac-ZPS
Bezpečná manipulace s paletami od Altic Point
Dílenské brusky od VAVRUŠKA TRADE
WEMAC a taima na FOR INDUSTRY 2018