Přední tchajwanské společnosti na poli inteligentního strojírenství představily svá řešení partnerům na českém trhu

Ve středu 10. listopadu 2021 se pětice tchajwanských strojírenských společností vyznamenaných oceněním Taiwan Excellence, a to HIWIN Technologies, JEENXI Technologies (Sunmill), Fair Friend Enterprise (FFG), Tongtai Machine & Tool Co. a AXILE Machine (Buffalo Machinery), zúčastnila webináře nazvaného „Taiwan Excellence – Posouvání hranic inteligentní výroby“. Akce se konala pod záštitou Tchajwanské kanceláře zahraničního obchodu (Bureau of Foreign Trade Taiwan, R.O.C – BOFT) a Tchajwanské rady pro rozvoj zahraničního obchodu (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA).

Wen-Hsien Hsu, předseda Tchajwanské asociace výrobců obráběcích strojů a jejich příslušenství

Wen-Hsien Hsu – předseda Tchajwanské asociace výrobců obráběcích strojů a jejich příslušenství

Wen-Hsien Hsu, předseda Tchajwanské asociace výrobců obráběcích strojů a jejich příslušenství, v úvodu webináře zdůraznil, že inteligentní výrobní technologie jsou v kontextu vývoje průmyslu 4.0 klíčovým faktorem pro všechny společnosti. Tchaj-wan disponuje vysoce rozvinutými informatickými systémy a špičkovým komunikačním průmyslem, zároveň místní odborníci dokáží integrovat pokročilá softwarová i hardwarová řešení také do oblasti strojírenství. To jim dává dostatečnou mobilitu a flexibilitu, aby vytvářeli vysoce přesné high-tech produkty, které uživatelům zajišťují přidanou hodnotu, ale zároveň s tím s ohledem na potřeby globálních nákupčí zachovávají konkurenční ceny.

Maurice Chang, senior ředitel marketingu společnosti HIWIN

Maurice Chang – senior ředitel marketingu společnosti HIWIN

Maurice Chang, senior ředitel marketingu společnosti HIWIN, představil inteligentní 4.0 kuličkový šroub (intelligent 4.0 Ballscrew), první svého druhu na světě. Díky hybridnímu senzoru a pokročilému algoritmu disponuje funkcí předvídání životnosti, která pomáhá zcela eliminovat prostoje strojů. Jeho inteligentní mazání také šetří spotřebu oleje o 40 až 70 %. Lze jím detekovat i teplotu a vibrace, čímž se předchází chybám způsobeným tepelným efektem a je možné sledovat abnormality. Všechna data jde vizualizovat na dálku v reálném čase. Toto řešení je optimální pro udržení vysoké produktivity a zajištění stabilní kvality výrobků, je šetrné k životnímu prostředí a pomáhá snadnému plánování harmonogramů údržby.

Lucy Chen  – odborná asistentka ve společnosti JEENXI

Lucy Chen, odborná asistentka ve společnosti JEENXI, předvedla její nejnovější pětiosé obráběcí centrum (UH500) charakteristické designem hydraulického válce a využitím lineárních vodicích drah. Toto obráběcí centrum je ideální pro vytváření složitých tvarů a vícenásobně zakřivených dílů v pokročilých výrobních procesech. Jeho zapojení do výrobního procesu také zkracuje dobu cyklu a zvyšuje efektivitu. Kromě toho je lze uplatnit také ve víceprocesním obrábění, kde řeší problémy s výměnou obrobků, a pomáhá tak uspokojovat poptávku po různorodých, avšak objemově menších zakázkách.

Dále nachází uplatnění v automobilovém či leteckém průmyslu, ve zdravotnictví nebo větrné energetice.

Miro Lin CEO FFG

Miro Lin – generální ředitel divize inteligentní výroby a datových služeb společnosti FFG

Miro Lin, generální ředitel divize inteligentní výroby a datových služeb společnosti FFG, která je třetí největší strojírenskou skupinou na světě, na webináři odprezentoval AI pětiosé obráběcí centrum s otočnou hlavou (UB-660) využívající prvky umělé inteligence. Tento produkt odpovídá potřebám velkosériové, vysoce přesné výroby. Krom toho FFG také minimalizuje administrativní zátěž výrobců díky detekci komponent a údržbě založené na umělé inteligenci, jež snižují potřebu fyzické kontroly zařízení.

Jolly Wu

Jolly Wu – manažer asistovaného prodeje společnosti Tongtai

Jolly Wu, manažer asistovaného prodeje společnosti Tongtai, jež je předním tchajwanským výrobcem obráběcích strojů známým díky svým realizacím na klíč, se zaměřil na řešení Tongtai v oblasti automatizace zahrnující hardware, software a management. Ta umožňují napojit stroje k různým nakládacím a vykládacím zařízením či různým typům příslušenství pro optimalizaci produktivity. Kromě toho Tongtai nabízí i robotické rameno s 3D vizuálním systémem či další služby, jako jsou dva různé způsoby nakládání, kontrola kvality v reálném čase, funkce výrobního plánu či zapojení strojů v rámci sítě. Jejich kombinací se zvyšuje provozní efektivita společností působících v široké škále odvětví.

Erica Tsai, manažerka prodejů společnosti AXILE

Erica Tsai – manažerka prodejů společnosti AXILE

Erica Tsai, manažerka prodejů společnosti AXILE, představila unikátní technologie SMT™ a ART™, jež umožňují implementaci řady inovativních řešení pro automatickou výměnu palet a flexibilních výrobních systémů. Digitální automatizační řešení od AXILE pomáhají zákazníkům zdokonalit efektivitu provozu a zvýšit jejich produktivitu až o 30 až 200 %. Možnost bezobslužné výroby 24 hodin denně, 7 dní v týdnu je také přínosem ve snahách snížit nadbytečnou spotřebu energie i náklady na zaměstnance.

Webinář živě sledovalo 67 účastníků, včetně zástupců nejvýznamnějších oborových médií i předních strojírenských firem, a to jak místních, tak zahraničních. Pro všechny, kteří chtějí získat více informací o tchajwanské strojírenské produkci, je k dispozici Digitální pavilon Taiwan Excellence .

Záznam webináře „Taiwan Excellence – Posouvání hranic inteligentní výroby“…

  • Více informací o společnostech a produktech prezentovaných na webináři najdete na tomto webu.
  • Zpětnou vazbu k webináři prosím zanechte zde.
  • Více informací je k dispozici také na webu Taiwan Excellence.
  • V případě zájmu o bližší detaily se obraťte na: chou@taitra.org.tw nebo alexandra.drozdova(zavináč)bestcg.com.
  • Další potřebné údaje vám poskytne nejbližší tchajwanské centrum obchodu.

Zdroj zprávy: Best Communications
Best Communications