Představujeme EXATON – novou značku pro přídavné materiály ve svařování

exaton

ESAB mění názvy přídavných materiálů. Přes 80 let byla výrobní společnost Sandvik světovým vývojářem a výrobcem technicky vyspělých přídavných svařovacích materiálů z nerez oceli a niklu pro náročná prostředí.

 

ESAB koupil podnik Sandvik vyrábějící přídavné svařovací materiály, aby rozšířil a posílil své portfolio speciálních slitin. Transakce byla dokončena na začátku letošního roku. Od 1. listopadu se Sandvik objeví na trhu s novým názvem Exaton™, jako značka firmy ESAB. V rámci aktualizace značky dojde k následujícím změnám:

    • Balení produktů bude aktualizováno, aby odráželo novou značku a logo Exaton.
    • Samotné produkty si zachovají současné značení.
    • Obsah webových stránek firmy Sandvik včetně specifikací a bezpečnostních listů přejde na web ESABu.
    • Mobilní aplikace Příručka svařování Sandvik (Sandvik Welding Handbook) obsahující všechny informace z příručky svařování v PDF a užitečné kalkulačky přejdou na webové stránky firmy ESAB.

„Zatímco se bude Sandvik transformovat v Exaton, zákazníci si mohou být jisti, že nejdůležitější faktory – vynikající výkon, metalurgické a svařovací vlastnosti přídavných materiálů – se nezmění,” říká Shyam Kambeyanda, President, ESAB.

Výkon, metalurgické a svařovací vlastnosti
Portfolio značky Exaton obsahuje plné svařovací dráty a elektrody, plněné elektrody, páskové elektrody, tavidla, dráty pro žárový nástřik a chemické přípravky pro konečnou úpravu svarů.

Exaton pracuje přímo s výrobci a koncovými uživateli v nejnáročnějších segmentech na světě, jako je ropa a plyn, chemická výroba, energetika a kryogenní aplikace.

„Výkon našich spotřebních svařovacích materiálů můžeme kontinuálně zlepšovat díky našim znalostem aplikací z první ruky,” uvádí Henrik Calander, General Manager Specialty Alloys, ESAB. „Nabízejí větší pevnost, odolnost vůči korozi a teplotám, aby naši zákazníci mohli provádět průzkumy ve větší hloubce, používat korozivnější prostředky, prodlužovat intervaly mezi údržbou a redukovat tloušťku dílů.”

EXATON

Henrik Calander poznamenává, že operátoři si při svařování cení opakovatelného výkonu a že automatické a robotické aplikace ho vyžadují. K zajištění konzistentnosti Exaton důsledně spravuje své zdroje surovin a kontroluje odchylky v chemickém složení přísněji než běžní výrobci.

„Dávka za dávkou, produkty Exatonu pracují se stejnými parametry a přinášejí stejně vynikající výsledky,” říká Henrik Calander. „Použijte jednu dávku spotřebních svařovacích materiálů značky Exaton a uvidíte ten rozdíl ve výkonu.”

Třídy drátů značky Exaton používají patentovaný povrchový lubrikant, který dodává vynikající vlastnosti podávání. Naše přídavné mikroslitiny zlepšují faktory svařitelnosti, jako například menší rozstřik a následně kratší čas pro jeho odstranění, zlepšené ovládání průvaru k odstranění defektů u svarů a rychlejší navařování, a tedy i vyšší produktivitu. Inovativní chemické látky Exatonu přinášejí také zlepšení v oblasti produktivity, například získání potřebného svaru pomoci jedné housenky u aplikací, které tradičně vyžadují dvě nebo i tři vrstvy.

„Tam, kde speciální použití vyžaduje nové jedinečné slitiny, mají odborníci Exatonu na metalurgii v personalizovaných chemických složeních renomé. Umíme vyrobit i jen 1,5tunové dávky slitin nebo až 70tunové”, říká Henrik Calander.

ESAB je uznávaným lídrem v průmyslovém odvětví řezání a svařování. Přídavné svařovací materiály, zdroje a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od vysoce produktivních svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím pro mechanizované řezání a automatizaci.

Po akvizici výrobní společnosti Sandvik na začátku letošního roku ESAB oznámil, že bude jako značka společnosti ESAB pokračovat pod názvem Exaton. 1. listopadu se informace o produktech, příručka svařování a mobilní aplikace přesunou na web ESABu.

Zdroj zprávy: ESAB