Přehlídka logistiky ve formátu XXL

Linde E160

Společnost Linde Material Handling přivítala své zákazníky a příznivce na veletrhu World of Material Handling, který se konal ve dnech od 20. června do 29. června. V německém Mannheimu na výstavišti Maimarkt na ploše o velikosti 17 000 m2 představila své rozsáhlé portfolio produktů, služeb a logistických řešení. K vidění byla kromě jiného i praktická ukázka využití manipulační techniky přímo na pracovní lince určené pro výrobu lahví. Zájemci mohli sledovat možnosti práce se zbožím od okamžiku jeho příjmu do výrobního skladu až po konečnou manipulaci v obchodě. Hosté, kterých se letos dostavilo několik tisíc, mohli navštívit různé prezentace a testovací prostory, vyzkoušet řadu produktů a využít možnost konzultačních setkání s odborníky z Linde Material Handling.

WoMH

„V posledních dvou letech se výrazně změnily základní ekonomické podmínky, a tím i požadavky na vnitřní toky zboží a materiálu,” řekl při zahájení akce Stefan Prokosch, Senior Viceprezident Brand Management Linde Material Handling. „Nárůst nákladů na energie, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, vyšší nároky na bezpečnost provozu a hledání řešení pro větší udržitelnost, to jsou jen některé z výzev, kterým nyní čelí naši zákazníci. Zároveň je dnes možné plně využívat optimalizační potenciál, který lze realizovat prostřednictvím digitalizace.”

Podle vrcholového manažera Linde Material Handling již dávno nelze splnit požadavky zákazníků dodáním vysokozdvižných vozíků nebo skladové techniky, a tak hovoří o dalším směřování společnosti: „V posledních několika letech se Linde Material Handling vyvinula v komplexního poskytovatele intralogistických řešení, který kromě rostoucího sortimentu výrobků nabízí stále více softwarových řešení, asistenčních systémů, poradenských nástrojů a nabídek služeb, jako je například leasing baterií nebo prediktivní údržba. A přitom jsme našim zákazníkům stále nablízku – v souladu s mottem WoMH 2022: YOUR WAY IS OUR WAY.”

Naživo, v pohybu a s příležitostí vše vyzkoušet
WoMH je událost, která nemá v oboru manipulace s materiálem obdoby. Základní myšlenkou je, že hosté nenavštěvují stánky vystavovatelů jen na krátkou letmou návštěvu, jak je na veletrzích běžné, ale mají zde možnost vyzkoušet produkty i logistická řešení naživo, v pohybu a v reálných scénářích. Zároveň mohou diskutovat o svých individuálních potřebách a přáních s produktovými odborníky a konzultanty a společně nalézat řešení. Linde Material Handling tak se svým WoMH ukazuje novou cestu, jak lze pojmout tradiční veletržní akci a jde tak ostatním příkladem.

linde

Manipulační technika a logistická řešení představená v praxi
Ve velké výstavní hale v areálu Maimarkt byla vystavena praktická ukázka kompletního toku zboží pro výrobu skleněných lahví. Linde Material Handling zde prezentovala, jak lze efektivně, bezpečně, ergonomicky a udržitelně řešit přepravu a manipulaci s nákladem od příjmu zboží, přes skladování, vychystávání, výrobu až po doručení na poslední míli.

V „řídicím centru” se návštěvníci mohli dokonale seznámit s výhodami, kterých lze dosáhnout díky digitalizaci a propojení skladových procesů. Rozsáhlé portfolio produktů pro zvýšení bezpečnosti, různé energetické koncepce, řešení pro správu vozového parku “Linde connect:” a možnosti automatizace byly představeny na dalších tematických stanovištích. Účastníci veletrhu si tak mohli více než sto kusů vystavené manipulační techniky nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Na venkovní ploše bylo připraveno velké množství testovací techniky, aby své řidiče mohla přesvědčit o svých kvalitách.

Partneři a další vystavovatelé
Produkty a řešení partnerských společností Linde Material Handling byly zakomponovány na patřičných místech. Například u “Příjmu zboží” se nacházely bezpečnostní zábrany od společnosti A-Safe, v oblasti “Sklad”  regál s vysokou nosností od společnosti Bito a také automatický sklad drobných dílů “AutoStore” od společnosti Dematic. V místě “Vychystávání” bylo k dispozici mobilní vážicí zařízení od společnosti Ravas a na stanici “Last mile” zaujala zvedací plošina od společnosti Palfinger. I další partnerské stánky byly umístěny ve vhodných tématických oblastech. Společnosti EnerSys, Fronius, Hoppecke a Plug Power tak rozšiřily oblast “Energy”, Dematic v oblasti “Intralogistika” ukázal, jak je možné kombinovat automatická řešení s ručními a automatizovanými průmyslovými vozíky.

Linde Material Handling GmbH
LindeSpolečnost Linde Material Handling GmbH, která je součástí KION Group, je celosvětovým výrobcem vysokozdvižných a dalších skladových vozíků a řešení pro intralogistiku. Společnost má svou prodejní a servisní síť ve vice než 100 zemích ve všech hlavních oblastech.

Zdroj zprávy:  Linde Material Handling