Proběhl 5. ročník konference uživatelů letounů L-39

AERO Vodochody AEROSPACE

Již po páté se sešli uživatelé legendárních letounů L-39, aby spolu diskutovali své zkušenosti s provozem těchto cvičných a lehkých bojových strojů. Konferenci uspořádaly Vzdušné síly Armády České republiky spolu se společnostmi AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a OMNIPOL a.s.

Účast na letošní konferenci byla silně ovlivněná pandemií Covid-19, i přesto se za přísných bezpečnostních opatření sešli zástupci uživatelů L-39 z Bulharska, Burkiny Faso, Ghany, Nigérie a z Centra leteckého výcviku v Pardubicích a firmy LOM Praha.

l-39

Hlavním tématem konference byly v letošním roce generální opravy letounů. Aero během posledních dvou let získalo zakázky na opravy 22 letounů L-39 pro uživatele z Afriky či střední Asie. Během generálních oprav navíc provádí i modernizace letounů, zejména avioniky, na základě požadavků zákazníků.

Interaktivním prvkem byla prezentace Současnost a budoucnost simulačních technologií ve výcviku pilotů a technických pracovníků české firmy VR Group. Aero Vodochody a VR Group úzce spolupracují na pozemním výcvikovém systému a při navrhování, vývoji a výrobě simulátorů.

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.