Probíhá třetí ročník SME EnterPRIZE. Garantem startupové soutěže je CzechInvest

Generali Česká pojišťovna pořádá již třetí ročník soutěže SME EnterPRIZE. Letos je poprvé součástí také startupové soutěž, jejímž garantem se stala agentura CzechInvest. Soutěž SME EnterPRIZE podporuje a zviditelňuje udržitelné podnikání. Přihlašovat se můžete do 31. března.

enterprize

„V Česku působí obrovské množství firem, které udržitelným podnikáním dosahují velkých úspěchů a jsou ve svých oborech velmi inspirativní. Máme radost, že se tak soutěž rozšiřuje i o startupy a CzechInest toho může být součástí. Startupy se staly významnou částí naší agendy a podpora projektů s vysokou přidanou hodnotou – což ty, které míří na udržitelné podnikání nepochybně jsou – je naší prioritou,“ říká Filip Krůta, manažer EkoTech hubu projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest a jeden z porotců startupové soutěže.

Letos poprvé se do soutěže mohou přihlašovat i mikropodniky a startupy. Garanci nad soutěžní kategorií startupů pak převzala agentura CzechInvest, která se věnuje podpoře startupů už více než 10 let. V minulém roce spustila projekt Technologická inkubace, který podporuje startupy ve vysoce perspektivních oblastech pro ekonomický rozvoj a konkurenceschopnost Česka, mezi kterými je například umělá inteligence, mobilita nebo oblast EkoTech.

ADK

Reklama

„Udržitelnost představuje jeden z pilířů strategie skupiny Generali. Chceme být dlouhodobě stabilním a důvěryhodným partnerem pro naše klienty a obchodní partnery. Udržitelnost ve všech svých aspektech je zásadní součástí těchto vztahů. Soutěž SME EnterPRIZE přitom reprezentuje jeden z našich důležitých a velmi konkrétních příspěvků k tomuto tématu,“ uvádí Petra Nováčková, manažerka udržitelnosti v Generali České pojišťovně.

Přihlašování do soutěže je možné na webu www.sme-enterprize.cz a končí 31. března 2023. Z přihlášených startupů bude vybráno pět nejlepších. Na vítěze čeká odměna 50 000 Kč, mediální kampaň či mentoring a poradenství od Institutu Cirkulární Ekonomiky a CIRA Advisory. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. června v Praze.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest