Průmyslová práva v praxi. MPO vydalo newsletter

průmyslová práva MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu vydává i v letošním roce newsletter z oblasti patentového ochrany a práva duševního vlastnictví „Průmyslová práva v praxi“.

průmyslová práva MPO

Začíst se lze do celé řady příspěvků odborníků z praxe, mezi nimiž je předseda Úřadu průmyslového vlastnictví, který se ve svém příspěvku věnuje výhodám udržování si přehledu o světovém stavu techniky a patentové ochrany v jiných zemích prostřednictvím patentové databáze Espacenet. Dále se čtenáři v příspěvku od právníka společnosti TRAMA Jana Dohnala dočtou o výhodách ochranné známky, včetně praktických informací, na co si při podání žádosti o její zápis dát pozor, v příspěvku Ondřeje Petráška zjistí, na jaká úskalí ochrany duševního vlastnictví si musí začínající společnosti dát pozor, a mohou se poučit o návratnosti investic do inovací a Inovačním voucheru od patentového zástupce Michala Jordána.

ADK

Reklama

Na newsletter následně MPO naváže na jaře příštího roku již šestým ročníkem semináře zaměřeného na ochranu průmyslových práv, pořádaného Ministerstvem průmyslu a obchodu, kde se bude možné dozvědět další užitečné informace od odborníků z praxe i samotných patentujících firem.

Newletter je ke stažení tady (PDF, 4 strany).

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo