Průmyslová veřejnost brzy zamíří do Prahy

Ve dnech 9. až 12. května zde totiž areál PVA EXPO PRAHA hostí souběh průmyslových veletrhů FOR INDUSTRY, FOR WELD, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR INFOSYS a FOR LOGISTIC.

Komplexní přehled novinek z tuzemského průmyslu se tak v různých segmentech opět představí na jednom místě, aby vytvořil zcela jedinečnou platformu pro sdílení novinek. Právě takové místo může pozitivně přispívat ke zvyšování konkurenceschopnosti tuzemského průmyslu. V neposlední řadě pak představuje stejnou obchodní příležitost pro potenciální vystavovatele. Neměli by však váhat dlouho, protože již nyní veletrhy registrují třicetiprocentní nárůst zájmu a každým dnem se zabírají další místa výstavní plochy areálu. Význam akce potvrzuje i skutečnost, že generálním partnerem PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA se stala Skupina ČEZ.

FOR INDUSTRY: Strojaři českých zemí, stavte se
Průmysl v České republice byl vždy silně orientován na strojírenství. Není proto divu, že největší procentuální zastoupení na PRŮMYSLOVÝCH VELETRZÍCH PRAHA představuje část pod hlavičkou FOR INDUSTRY. V důsledku aktuálně probíhající transformace průmyslové výroby a silného vlivu digitalizace jsou na tuzemské firmy kladeny vyšší nároky směrem k investičním aktivitám. Veletrh se tak stává skvělou možností pro hledání těchto příležitostí, stejně jako prostorem pro aktivní nabídku nových technologií.

Moderní výrobní technika a progresivní technologie v oblasti strojírenských technologií i navazujících oborů budou na veletrhu zastoupeny praktickými ukázkami, které budou navíc podpořeny bohatým doprovodným programem. Mezi vystavovatele 16. ročníku veletrhu FOR INDUSTRY 2017 se opět zařadila například firma TAJMAC–ZPS, která představí více svých exponátů na ploše 238 m2. Firma BOUKAL zase plánuje představit model z řady frézek SERVO od rakouské firmy Bernardo a obráběcí stroje přivezou také společnosti GF Machining Solutions, STYLE CNC Machines, TST SERVIS, REXIM či PROFIKA. Do Prahy se opět vrátí STROJÍRNY KUKLENY, ŘÍZENÉ STROJE, TAIMA či WEMCO. Chybět nebudou ani firmy z oborů robotizace, manipulace, měření, průmyslového značení či mazání.

FOR WELD nelepí na jedno místo jen svářeče, ale „spájí“ celou oborovou šíři
Veletrh FOR WELD pod taktovkou PVA EXPO PRAHA se letos vrací ve svém dvouletém cyklu, aby představil širokou paletu nástrojů z oboru svařovací techniky, dělení materiálů, tepelného zpracování materiálů, pájení, lepení a přidružených disciplín.

Návštěvníci se mohou například přímo na stánku firmy PROWELD podívat na praktickou ukázku použití technologie hrotového zážehu – použití pro přivařování svorníků na složitější povrchy (okuje, pískování) a speciálně na pozinkovaný plech či pro přivařování na ocel, nerez a speciálně hliníkové svorníky na hliníkové plechy nebo pro technologie zdvihového zážehu. Svařovací techniku na svém stánku již rovněž ohlásila společnost ARC-H s bohatou zkušeností také v dalších oborech.

Ať už ve svých provozech hledáte prostor pro modernizaci svářečských procesů nebo hledáte novinky pro pájecí či lepicí operace, poznačte si do diářů termín 9. – 12. května 2017. Stejně tak budou v tu dobu brány výstaviště otevřené také možnosti představit spolu s ostatními vystavovateli i vaši nabídku ze všech oblastí širokého oborového členění této jedinečné odborné výstavy. Kdo zmešká příležitost, bude muset čekat další dva roky…

FOR SURFACE: Preciznost až do finálních úprav
Veletrh FOR SURFACE sdružuje všechny disciplíny povrchových úprav a finálních technologií. Od galvanizace přes lakovny až po smaltování – vystavující firmy pokryjí širokou škálu řešení pro dokončovací procesy.

Mezi tradičními postupy nebudou chybět ani aktuální novinky a trendy z oboru, které představí odborní garanti veletrhu Česká společnost pro povrchové úpravy, Asociace korozních inženýrů a PhDr. Zdeňka Jelínková, CSc. – PPK. Společnost S-Universal bude na veletrhu prezentovat hned dvě novinky. První novinkou je protihlukový a antivibrační nátěr ISD 325. Primární funkce nátěru je ochranná, významnou roli hraje také funkce estetická. Nátěr má vysokou akustickou izolační schopnost a dosahuje průměrného snížení hluku o 35 dB. Druhou novinkou je Charflame, protipožární intumescentní barva na ochranu ocelových konstrukcí.

Na veletrhu se mimo jiné představí zakladatel povrchových úprav v České republice společnost KOVOFINIŠ. Nejen jako skvělou příležitost představit inovace v oboru, ale také navázání nových obchodních kontaktů a prohloubení vztahů se stávajícími zákazníky a obchodními partnery plánují na veletrhu firmy OTECO CZ, LABIMEX, DIAMANT SERVIS, IONBOND a další.

FOR ENERGO Smart: Chytrá zařízení pro chytřejší výstavu
V roce 2017 rozšíří veletrh FOR ENERGO svou nomenklaturu o problematiku SMART CITIES a stane se z něj FOR ENERGO Smart. Logický krok jde ruku v ruce s rozšiřováním chytrých zařízení a celkově větším počtem nálepek SMART na zařízeních spojených s výrobou, rozvodem a efektivním využitím elektrické energie.

Bohatě zastoupenou skupinou pak na výstavě bude také oblast elektromobility. Tu nepřinese jen propojení s prvním Dynamickým autosalonem. například vydavatelství Volty.cz bude mít u svého stánku nejlevnější elektromobil od společnosti Velor-X-Trike. Na výstaviště se vrací také firma 4wifi, a.s., která provozuje největší tuzemský e-shop se zařízením pro bezdrátové sítě a zahraniční e-shop s komponenty pro DC výkonová řešení založená na nových technologiích jako jsou lithiové články či baterie, solární panely, mikroměniče, invertory a příslušenství.

FOR ENERGO Smart však nereprezentuje pouze elektromobilita.
Mezi vystavovatele se řadí například také firma TOP INSTRUMENT, která nabízí kompletní řešení snímání tlaku, teploty a vlhkosti nejen v oboru VZT a TZB, ale i v celém spektru průmyslového snímání těchto procesních veličin. Jejich tradiční spoluvystavovatel, firma Easytherm, navíc představí zařízení pro průmyslové tepelné procesy – např. měřicí a regulační technika, polovodičové výkonové spínače, topná tělesa, snímače teploty a kompenzační vedení. Dalším zástupcem oboru je společnost Nedelko, dovozce a distributor kvalitních elektrotechnických materiálů, elektronických komponent, označovacích a bezpečnostních řešení a také LED osvětlení, a to již od roku 1954.

FOR INFOSYS: Průmysl pod vládou jedniček a nul
Množství konferencí, článků v odborném i denním tisku nenechává nikoho na pochybách, že hlavním zdrojem změn v průmyslu představují informační technologie. ERP systémy již nejsou doménou velkých firem a provázanost všech výrobních procesů s oddělením IT je dnes elementární podmínkou úspěchu.

Veletrh FOR INFOSYS si odbyl svou úspěšnou premiéru a vše naznačuje, že jej čeká další růst. Zaměření na průmyslový software či technologické a vizualizační systémy láká k účasti přední firmy vyvíjející programové vybavení pro simulační systémy, výrobní technologie, správu dat, plánování výroby a management kvality. Své zastoupení zde bude mít i počítačem podporované konstruování včetně softwaru pro různé sektory.
Svých 25 let zkušeností s tisíci úspěšnými instalacemi robustního ERP systému u velkých a středních firem bude na výstavní ploše prezentovat společnost ABRA SOFTWARE, která mimo jiné poskytuje on-line cloudové účetnictví, řešení e-commerce, webové a mobilní zakázkové aplikace. Dalším významným vystavovatelem je firma Asseco Solutions, průkopník a vizionář na poli informačních systémů ERP. Velkému zájmu se pak bude těšit určitě zejména nabídka pro průmysl včetně přípravy na avizovanou čtvrtou průmyslovou revoluci, která kráčí po boku rozvoje informačních systémům v průmyslu. Na ploše výstaviště naleznou návštěvníci také firmu E LINKX, jež patří mezi členy Microsoft Partner Network. Úzce spolupracuje například se společnostmi Hewlett-Packard, Zebra, IBM a Oracle, u nichž usiluje o zvýšení efektivity, využitelnosti, bezpečnosti a komfortu jejich informačně-technologických řešení.

FOR LOGISTIC: Právě včas naskladněný veletrh
Logistický proces začíná již ve výrobě, ale nekončí ani ve chvíli, kdy zboží opouští výrobní sklad. Zkracující se životní cykly výrobku zvyšují požadavky na fungování celého logistického řetězce. Pro zmapování možnosti jeho efektivního fungování je zde již 6. ročník veletrhu FOR LOGISTIC, který se letos nově zařadil do každoročního dění oproti loňským ročníkům, které se konaly v cyklu dvouletém.

Moderní technika a technologie pro budoucnost logistických řešení je rozčleněna do prvků pro dopravu a infrastrukturu, logistiku, skladování a manipulaci. Právě manipulace se možností snadných praktických ukázek stává nejčastější zastávkou návštěvníků.

Firma ZOWELL představí na veletrhu elektrické vysokozdvižné vozíky, společnost WANZL představí nový vychystávací vozík KT3 Drive, který díky mobilnímu napájení přepravuje těžké náklady s minimálním vynaložením lidské síly. DEVA je výrobcem elektronických a pneumatických inteligentních balancerů, které jsou vhodné pro veškerý průmysl. Balancery jsou systémy stálého vyvažování břemena do stavu „beztíže“. Umožňují snadnou manipulaci s břemenem s využitím minimální lidské námahy. Jako novinku firma nedávno vyvinula elektronický lineární manipulátor s maximální nosností 223 kg, který bude k vidění právě na veletrhu FOR LOGISTIC 2017.

Více informací na www.forindustry.cz