První dva letouny L-39 kazašských VzS po GO a rozsáhlé modernizaci jsou zpět u zákazníka

Projekt GO a rozsáhlé modernizace letounů kazašských vzdušných sil, zajišťovaný společností OMNIPOL, úspěšně pokračuje. První dva cvičné letouny L-39C, které opravilo AERO Vodochody, dorazily 9. 3. 2021 v pořádku na základnu zákazníka u jezera Balchaš na jihovýchodě Kazachstánu.

Specialisté výrobního závodu po boku místních odborníků letouny momentálně kompletuji, aby mohly být převzaty zákazníkem v průběhu dubna. Vzhledem k tomu, že se jedná o sofistikovanou modernizaci letounu, předchází předání letounů zákazníkovi velmi komplexní školení jak pozemního personálu, tak pilotů.

omnipol aero

I přes nepatrné zpoždění, které bohužel projekt kvůli koronavirové pandemii nabral, je zákazník velmi spokojen s kvalitou letadel po opravě a s kvalitou odvedených prací vůbec. Jedná se o počátek nové éry pilotního výcviku kazašských VzS. Díky přestavění letounů v rámci technologických trendů 21. století mohou piloti, po osvojení si ovládání modernizovaného Albatrosu, bez problémů přesedlat na letouny čtvrté a vyšší generace.

Zdroj zprávy: OMNIPOL a. s.
omnipol