SANDVIK: První vrták pro hloubku díry 7xD

Vrták CoroDrill® DS20 od specialisty na řezné nástroje a nástrojové systémy Sandvik Coromant je první koncept soustružnických vrtáků, který dokáže vytvářet díry s hloubkou až 7xD. Vrták, kde tělo a vložky mají zcela nový provedení, poskytuje uživatelům spolehlivé a předvídatelné řízení třísek a vynikající rychlost vrtání ve všech aplikacích 4-7xD.

CoroDrill DS20

Nový vrták od firmy Sandvik Coromant je vystaven na veletrhu EMO v hale 5, stánek B06.

 Coro drill DS204–5xD vyměnitelný vrták CoroDrill DS20 nahrazuje stávající nástroje CoroDrill 880 a CoroDrill 881. Nový vrták zvyšuje životnost až o 25% a produktivita se zvyšuje až o 10%, v závislosti na materiálu v obrobku. Varianty 6–7xD jsou zcela novým sortimentem vrtáků od firmy Sandvik Coromant. Jako praktický doplněk společnost Sandvik Coromant zavádí i nové modulární rozhraní pro vrtání (MDI), které funguje jako spojení mezi vrtákem a adaptérem. MDI je k dispozici u typů stopek Coromant Capto® a HSK a poskytuje vysokou přesnost, vynikající vystředění vrtáku a snížené nároky na skladování nástrojů.

Vrták CoroDrill® DS20 je funkčně univerzální a nákladově efektivní. To zvyšuje životnost a produktivitu vrtání téměř všech materiálů ve srovnání s jinými špičkovými koncepty, které jsou dnes na trhu. Kromě toho není třeba žádné pilotní předvrtání vodících děr.

Sandvik Coromant DS20„Mezi nejdůležitější faktory v hloubkách vrtání více než 5xD patří řízené řezné síly, bezpečné odstraňování třísek a správné vystředění,“ vysvětluje Håkan Carlberg, vedoucí výzkumu a vývoje, indexovatelné vrtání v Sandvik Coromant. „Přechod z vrtáku 5xD na vrták 7xD zvyšuje teoretickou náročnost asi třikrát, a to kvůli zvýšené tendenci k ohýbání. Při navrhování vrtáku CoroDrill DS20 7xD bylo nutné pečlivě zvážit asi 50 parametrů, z nichž všechny jsou vzájemně závislé. Výsledkem je zvýšená bezpečnost obrábění díky nižším a vyváženým řezným silám, a to zejména při prvních záběrech řezných ploch vrtáku do materiálu. Uživatelé pak dostanou nižší náklady na vyvrtanou díru, příležitost vrtat hlouběji a nezajímavé nejsou ani nižší hladiny hluku. “

Těleso vrtáku je silné a odolné proti únavě, s výrazně lepší tuhostí, než kdy bylo dříve dosaženo. Tvary kanálů pro třísky jsou individuálně navrženy pro každou jednotlivou velikost vrtáku a každou jednotlivou destičku. Tyto faktory přispívají k menším vibracím, k předvídatelnému opotřebení destiček a tím ke zvýšení životnosti nástroje. Kromě toho nová generace „dvoustupňové technologie“ snižuje vstupní řezné síly až o 75% ve srovnání s nástroji CoroDrill 880. To zlepšuje možnosti centrování. Robustní provedení  přidávají zvýšenou houževnatost nástroje jako celku. Vrták má čtyři řezné hrany na středové i na obvodové funkční části.

CoroDrill DS20

Nové modulární rozhraní vrtání MDI vytváří dvojité centrování s vysokou přesností průchodu vrtáku podmínky pro dobrou kruhovou přesnost a optimální opakovatelnost operace. Zde příruba a povrchový kontakt mezi tělem vrtáku a maticí zajišťují zvýšenou stabilitu a zvyšují kvalitu díry. Stejnou velikost lze použít pro několik průměrů vrtáků.

Coromant Sandvik CoroMill

Vrtáky CoroDrill DS20 jsou k dispozici v průměrech od 15 do 65 mm a mají různé typy stopek, velikosti a geometrie řezných destiček, aby vyhovovaly všem typům materiálů a aplikací, včetně všeobecného strojírenského, automobilového, ropného a plynárenského průmyslu, výroby čerpadel a ventilů, pro odvětví leteckého průmyslu a další strojírenské aplikace.

Produktové stránky CoroDrill® DS20 naleznete zde.