QAD Inc. získá společnost Thoma Bravo a QAD se stane soukromou společností s vyšší flexibilitou ve vývoji a nasazení svých podnikových aplikací v průmyslových podnicích

qad

Společnost QAD Inc. (Nasdaq: QADA) (Nasdaq: QADB), přední poskytovatel řešení nové generace pro výrobu a dodavatelský řetězec v cloudu, oznámila, že vstoupila do konečné dohody, díky které ji má získat Thoma Bravo, přední společnost zabývající se investováním do soukromého kapitálu, zaměřená na sektor služeb poskytujících software a technologie v hotovostní transakci s hodnotou vlastního kapitálu přibližně 2 miliardy USD.

Po dokončení transakce se QAD stane soukromou společností s flexibilitou pokračovat v investicích do vývoje a nasazení softwaru Enterprise Resource Planning (ERP) a souvisejícího podnikového softwaru pro výrobní společnosti po celém světě. Anton Chilton bude i nadále vést QAD jako CEO a společnost bude udržovat své sídlo v Santa Barbaře v Kalifornii.

„Dnešní oznámení, které je vyvrcholením komplexního procesu, představuje atraktivní příležitost stavět na dlouholetém odkazu QAD a silné hybné síle a zároveň maximalizovat hodnotu pro akcionáře,“ řekl pan Chilton. “Thoma Bravo si hluboce váží prvotřídního týmu, reputace a portfolia, které jsme ve společnosti QAD vybudovali, a s jejich silnou podporou jsme nadšeni, že posuneme naše podnikání na další úroveň. Jako soukromá společnost vlastněná společností Thoma Bravo budeme mít zvýšenou flexibilitu, zaměření a zdroje,
abychom mohli investovat ‐ a využívat ‐ našich rozšiřujících se růstových příležitostí a pomáhat našim zákazníkům prosperovat ve stále dynamičtějším výrobním prostředí. “

„Za poslední čtyři desetiletí jsme společnost QAD rozrostli z lokálně založeného one‐person start‐upu na předního, důvěryhodného globálního poskytovatele ERP řešení. Dnes začínáme další kapitolu růstu, “uvedla zakladatelka a prezidentka QAD Pamela Lopker. „Od založení společnosti QAD v roce 1979 se naši zákazníci, naše technologie a výrobní průmysl významně vyvinuli ‐ a na každém kroku se společnost QAD rychle přizpůsobila, aby si udržela a budovala svou vedoucí pozici. Globální výrobci čelí stále rostoucím výzvám a jsme rádi, že se naši zákazníci po celém světě mohou i nadále spoléhat na řešení příští generace společnosti QAD, která jim umožní držet krok s novými narušiteli podnikání.

Prostřednictvím tohoto partnerství získáme ještě lepší postavení, abychom mohli stavět na našich silných základech a vylepšovat naši hodnotovou nabídku. “ „Již více než deset let obdivujeme bezkonkurenční historii společnosti QAD v poskytování inovativních řešení zaměřených na potřeby světových výrobců,“ řekl Scott Crabill,

Managing Partner ve společnosti Thoma Bravo. „Jak se tempo změn stále zrychluje a dodavatelské řetězce se stávají složitějšími, zavázali jsme se podporovat QAD při plnění její vize a zajišťovat, aby byla společnost dobře vybavena pro další rozšiřování svého dosahu a portfolia. Těšíme se na partnerství s Antonem a jeho týmem, abychom upevnili pozici společnosti jako inteligentního, hbitého a inovativního partnera pro společnost AdaptiveManufacturing Enterprises. “

Peter Stefanski, ředitel společnosti Thoma Bravo, dodal: „Společnost Thoma Bravo má silné zkušenosti s tím, že pomáhá podnikovým softwarovým podnikům vyvíjet jejich platformy tak, aby vyhovovaly potřebám klientů, a jsme nadšení z budoucnosti QAD vzhledem k jejímu výjimečnému základu a historii. Budeme plánovat využití našich hlubokých odborných znalostí v oblasti softwaru k podpoře talentovaného týmu společnosti k další cestě k SaaS a k udržitelnému dlouhodobému růstu jak organicky, tak prostřednictvím fúzí a akvizic. “

Schválení a načasování
Představenstvo QAD vytvořilo zvláštní výbor složený výhradně z nezávislých ředitelů, aby provedli důkladný proces a vyjednali transakci za pomoci nezávislých finančních a právních poradců. Na základě jednomyslného doporučení zvláštního výboru členové rady QAD kromě paní Lopkerové, která se sama vzdala účasti, jednomyslně schválili dohodu o fúzi se společností Thoma Bravo a doporučili akcionářům QAD, aby přijali a schválili smlouvu o fúzi a transakci.

Očekává se, že transakce bude uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021, za předpokladu splnění obvyklých podmínek uzavření, včetně souhlasu vlastníků většiny akcií QAD, které nedrží paní Lopker, její přidružené společnosti a další ředitelé a vedoucí pracovníci společnosti . Po uzavření transakce si paní Lopkerová hodlá zachovat významný majetkový podíl ve společnosti a bude nadále působit ve správní radě QAD.

O QAD ‐ adaptivní výrobní podnik
QAD Inc. je předním poskytovatelem řešení nové generace pro výrobu a dodavatelský řetězec v cloudu. Globální výrobci čelí stále většímu narušení způsobenému technologickými inovacemi a měnícími se preferencemi spotřebitelů. Aby výrobci přežili a prosperovali, musí být schopni inovovat a měnit obchodní modely nebývalým tempem.

QAD nazývá tyto společnosti Adaptive Manufacturing Enterprises. Řešení QAD pomáhají zákazníkům v automobilovém průmyslu, zdravotnické výrobě, v odvětví spotřebního zboží, potravinářském a nápojovém průmyslu, high‐tech a strojírenství rychle se přizpůsobovat změnám a inovovat, aby získali konkurenční výhodu. Společnost QAD, založená v roce 1979 se sídlem v Santa Barbaře v Kalifornii, má 30 poboček po celém světě. Více než 2 000 výrobních společností nasadilo řešení QAD, včetně plánování podnikových zdrojů (ERP), plánování poptávky a dodavatelského řetězce a systému řízení kvality (QMS), aby se staly Adaptive Manufacturing Enterprise. Další informace najdete na www.qad.com nebo na Twitteru, LinkedIn, Facebooku, Instagramu a Pinterestu.

O společnosti Thoma Bravo
Thoma Bravo je jednou z největších soukromých kapitálových společností na světě a k 31. březnu 2021 spravuje aktiva v hodnotě více než 78 miliard USD. Společnost investuje do inovativních společností zaměřených na růst, působících v softwarovém a technologickém sektoru. Společnost Thoma Bravo využívá hlubokých odborných znalostí firmy a prokázaných strategických a provozních schopností a spolupracuje se svými portfoliovými společnostmi na implementaci provozních osvědčených postupů, řízení iniciativ růstu a provádění akvizic určených k urychlení výnosů. Za posledních 20 let společnost získala více než 300 společností představujících hodnotu podniku v hodnotě přes 85 miliard USD. Firma má pobočky v Chicagu, Miami a San Francisku. Další informace najdete na thomabravo.com.

Společnost Minerva Česká republika
Minerva je výhradním dodavatelem podnikových aplikací firmy QAD Inc. v České a Slovenské republice. Minerva v rámci Evropy dodává jako Smart Expert Partner společnosti Siemens Digital Industries Software i řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS) Opcenter Scheduling and Planning. Ve svém portfoliu má také další produkt od společnosti Siemens, řešení pro řízení výroby MES – Opcenter Execution. Minerva pomáhá řídit výrobní podniky s větší efektivitou, kontrolou a produktivitou. Nabízí svým zákazníkům veškeré služby od instalace softwaru, poradenství, systémovou integraci až po cloudové řešení. Minerva vyznává hodnoty budování férového dlouhodobého partnerství se svými zákazníky. Více informací naleznete na www.minerva‐is.eu a na sociálních sítích Facebook a LinkedIn.

Zdroj zprávy: Minerva Česká republika
Minerva