R.D.I. na MSV 2015

RDI

Společnost R.D.I. nabízí na českém trhu řadu špičkových strojů v oboru laserových pálicích strojů a také strojů na ohyb trubek. Letos je novinek opravdu hodně.

Na rozdíl od minulých let se expozice nacházela ve vlastním samostatném stánku v prostoru před pavilonem B a nikoli uvnitř. Vedení firmy potvrdilo, že v příštím roce, resp. na MSV 2016 již bude R.D.I. mít opět velkou expozici s přímou prezentací strojů.

Letos firma dala přednost klidnějšímu prostředí, a to paradoxně i z důvodu vyššího počtu novinek ve svém portfoliu. Od loňského ročníku MSV totiž společnost představuje mnoho novinek, které by z prostorových, ekonomických a dalších důvodů nebylo účelné představovat formou expozic z minulých let. Podívejme se na některé z letošních novinek…

 

ELECT 102

elect102

Úplně novým produktem je CNC ohýbačka ELECT 102. Zařízení slouží k ohybu trubek o průměru až 102 mm. Je vybaveno 19″ kapacitním multi-dotykovým panelem, který lze ovládat i v rukavicích. To umožňuje flexibilní a dynamické nastavení pracovních parametrů. Stroj nabízí energetickou úspornost a díky automatizovanému nastavování všech os nevyžaduje při změně výrobního procesu, resp. změně polotovaru a tvářecího programu, žádné ruční nastavování, úpravy nebo výměny strojních dílů. Veškeré přenastavení se děje pouze z úrovně řídícího systému. Stroj ELECT 102 je také schopen pracovat v plně bezobslužném režimu! Palubní čidla jsou schopna kontrolovat vybrané parametry a pokud by podmínky neodpovídaly očekávanému preciznímu výsledku, zastaví proces a vyžádají zásah obsluhy. Tím se zcela eliminují možné ztráty materiálu a času…

BLM Elect 102

LT-FREE 3D LASER
Toto unikátní pětiosé laserové řezací zařízení je ideální pro trojrozměrné opracování polotovarů. Stroj sloužící k obrábění, tradičnímu typu řezání, vrtání, děrování, frézování a odstraňování otřepů. Všechny tyto funkce tyto funkce může provádět v jednom cyklu. Systém je vybaven vláknovým laserovým paprskem schopným zpracovávat jakýkoliv typ kovových komponentů (ocel, měď, hliník, mosaz, nerezová ocel, pozinkovaná ocel atd.), a to ve vysoké rychlosti a s vynikající kvalitou, tolik charakteristickou pro stroje BLM Group…
LT Free 3D Laser
Tady se můžete podívat na firemní video, které ukazuje celý systém LT-FREE ve výrobním procesu…

LT14 FIBER XL
Dalším produktem, který prošel zásadní inovací je LT14 FIBER XL. Jedná se o vláknový řezací laser na trubky a profily. Pracuje s materiálem o minimálním šířce nebo průměru 30 mm a maximální až 355 mm. Tento výrobek se řadí k horkým novinkám firmy R.D.I. Verze XL dokáže zpracovávat trubky a profily až do délky 16 m! Stroj je charakteristický tím, že na rozdíl od ostatních zařízení typu LaserTube se během řezání nepohybuje materiál, ale hlava s 5ti osami. Řezání je díky tomu také rychlejší a přesnější. Laser má 3KW (alternativně 4KW). Trubku nebo profil drží 3 automatizovaná sklíčidla, která optimalizují svoji polohu tak, aby obrobek byl ideálně fixován.

LT14XL

CM602
CM602 je automatická CNC kotoučová pila pro střední a krátké trubky s pevným tvarem. Nový stroj nabízí vyšší výkony a větší výhody v porovnání s konkurenčními systémy. CM602 zachovává vyšší pravoúhlost, vyšší produktivitu, čistší řez a nižší zůstatek šrotu. Má plnou automatizaci a programovatelnost procesu od podávání, nastavení k řezu, samotné řezání až po odkládání. Zařízení je možné dodat se speciálními konfiguracemi, které splňují potřeby zákazníka.  CM602 zajistí řezání až do 102 mm na průměru, nebo 70 x 70 mm (pro hliník až 90 x 90 mm). Maximální délka odřezané tyče je 800 mm. Podavač zvládá tyče 3.500 až 6.500 mm. Rychlost řezání je stavitelná a může dosahovat až 4.000 m/min. Mimo běžné materiály zvládá i mosaz a ECOBRASS®. Zařízení je také vybaveno šetrným systém odkládání odřezaných částí, které zabraňuje poškrábání povrchu a tak podobně.
CM602

BC80
Vysoce profuktivní a plně automatizovaný stroj BC80 může produkovat řezané a následně na koncích zkosené segmenty o délce 10 až 350 mm a až 80 mm průměru. Používá se na výrobu pouzder a čepů. Je nejvýkonnější a současně nákladově velmi  efektivní stroj, který je určen i pro masovou produkci, resp. i 24 hod/7 dní v týdnu.   BLM BC80

LT8 Fiber

LT8LT8 je osvědčený 3D laser, který firma dodávala v provedení CO2, ale nyní nabízí modernizovanou variantu s vláknovým laserem. Původní CO2 LT8 ovšem v nabídce stále zůstává, protože se jedná o stále žádaný produkt v této kategorii. LT8 Fiber vyniká nejvyšší flexibilitou, jakož i vysoce kvalitním a velmi přesným řezáním. Může pracovat s průměrem trubek od 12 do 220 mm a hmotnosti až do 35 kg. Je vybaven 3D výklopnou hlavou. Tento stroj se také řadí k letošním novinkám.

 

LT8 Fiber

LT5 Combo
Poslední novinkou je kombinovaný laser LT5, který je určen pro řezání jak tyčí a trubek, tak plechů na jednom zařízení. Zařízení umožňuje bezobslužný provoz a všechny systémy lze synchronizovat pro navazující operace tak, aby se maximalizovala výsledná produktivita stroje.
LT5 Combo
Velkokapacitní nakladač je navržen tak, aby automaticky zpracovával svazky trubek (kulaté, oválné), stejně jako balení čtvercové a obdélníkové.
Sofistikovaný systém automaticky odděluje cílové výpalky od zbytkových materiálů, což opět zvyšuje produktivitu a dovoluje hlubší automatizaci celého procesu.

Více informací o novinkách najdete na stránkách www.rdisro.cz.