R.D.I. na MSV 2016

R.D.I.

Společnost R.D.I., která vystavuje stroje od BLM Group změnila svoje původní místo z minulých let a expozici najdete na jižní hraně pavilonu B (stánek 022)
Hlavním výstavním exponátem byl stroj ADIGE LT5 na laserové řezání trubek a profilů se zdrojem FIBER…

Adige LT5

Stroj má vynikajícími parametry a prakticky dotahuje možnosti vyšších řad vláknových řezacích laserů. Může zpracovávat profily a trubky až do délky 4500mm. Trubky až do průměru 120 mm, hranoly až do 100 mm, obdélníky, ovály a eliptické semi-flat/full až 120×70 mm. Oproti předchozímu modelu má vylepšenou cykliku a výrazně zvýšenou produktivitu. Omezen je pouze průměrem materiálu (viz výše) a tloušťkou, kdy pracuje s nerezovými profily a trubkami o síle stěny 1 až 4 mm, uhlíkových ocelí až 6 mm, hliníku a mosazi do 3 mm a mědi do 2 mm.

Adige LT5

Sofistikované je nejen samotné řezání laserovým paprskem, ale rovněž automatické podávání materiálu, které se vkládá do automatického podavače v zadní části stroje. Stroj pak uchopí jednotlivé trubky nebo profily a podle řídícího programu je přesně ustaví pod řezací laserovou hlavu.

LT5

Zakrytování podávacího systému zajišťuje bezpečnost pro obsluhu a další pracovníky. Díky prosklení uzavřené části lze snadno kontrolovat správný průběh podávání materiálu.

RDI LT 5
Hotové polotovary pak vypadnou na transportér, odkud je lze odebírat ručně nebo zajistit automatický odběr pomocí dalšího zařízení…

RDI LT5
Poslední obrázek ukazuje detail řezací hlavy AGIGE LT 5
ADIGE LT5 - Detail hlavy

Dalším vystavovaným exponátem byla ohýbačka trubek E-TURN 32, která již několik let představuje světový standard…

E-TURN 32
Má plně elektrickou výzbroj na všech osách, což výzmaně šetří energii oproti starším hydraulickým systémům a současně zvyšuje rychlost stroje. E-TURN 32 může ohýbat trubky až 32 mm v průměru. Výhodou stroje je extrémně snadná změna programu a nastavení pro jinou výrobu. To se hodí zejména při menších sériích nebo časté změně výrobního programu.

ohyb2

Samozřejmostí je specializovaný software VGP3D, který řídí činnost stroje při ohýbání, ale umí i simulace v rámci přípravy a optimalizace procesu ohýbání. Optimalizace doby cyklu je velmi silnou zbraní této technologie, protože vzájemnou 3D synchronizací os dokáže uspořit někdy až 50% času oproti dřívějším postupům.

ohyb3

Nevystavenou novinkou v nabídce společnosti R.D.I. je řada řezacích strojů LT 14/ LT 24. Jedná se o mohutné stroje, které by se do pavilonu B výstaviště BVV jen velmi těžce dopravovaly. Tyto vysoce produktivní stroje jsou určeny pro laserové řezání těžkých profilů a trub, a to v rozměrech až do 355 mm o průměru (min. Ø 25,4 mm) a s maximální hmotností 100 kg/m (LT 14) nebo až do 610 mm průměru (min Ø 50 mm) a s maximální hmotností 300 kg/m (LT 24).

LT14

Stroje jsou tady určeny pro větší konstrukce, halové nebo mostní nosníky a podobné těžké profily. Tomu odpovídá i velikost strojů a ložná délka vkládacích systémů pro materiál, která může být podle potřeby 14 až 18 m…

LT 14