R.D.I. na MSV 2019

RDI

Společnost R.D.I. s.r.o. působí na českém a slovenském trhu již 24 let a dodává unikátní výkonné technologie pro CNC ohyb trubek, pro laserové řezání profilů a trubek, laserové řezací stroje na plechy a plechů, zakružovačky a kotoučové pily.

R.D.I. na český trh dodává zařízení od BLM Group, a to včetně produktů ADIGE a ADIGE-SYS. Tyto technologie představují světový etalon kvality a inovativnosti a v oblasti efektivity dosahují špičkových parametrů vůči nákladům.

Stánek R.D.I. na MSV 2019

Jak jsme již dříve avizovali, letos firma vystavuje řezačku plechů a robotizované pracoviště pro ohyb trubek.

Robotické pracoviště s CNC ohýbačkou trubek
Ukázka robotizovaného pracoviště předvedla možnost plné automatizace všech operací na pracovišti. Dokonalá synchronizace CNC ohýbačky typu BML Smart, robota (od ABB) a zásobníku trubek zcela eliminuje potřebu lidské síly v celém procesu výroby. Sestava si “vystačí” sama a je příkladem, jak lze automatizovat výrobu i tam, kde to ještě nedávno bylo nemyslitelné. K tomu je ovšem třeba nejen inteligentního počítačového rozhraní, které umožňuje komunikaci mezi robotem a zásobníkem a robotem a ohýbačkou, ale i takovou kvalitu výstupu z CNC ohýbačky, že lidská obsluha není při výrobním cyklu nutná.

Ohýbačka BLM Smart má nízkou spotřebu, a to pouhé 2 kW. Tichý a ekologicky šetrný stroj je řízen ověřeným a spolehlivým firemním systémem VGP3D a umí ohýbat trubky až do průměru 28 mm. Na větší průměry má firma jiné modely ohýbaček. Tady se můžete podívat na krátké video přímo z expozice R.D.I. na MSV 2019…

Řezání plechu s ADIGE-SYS LS5
Potřeby výkonného vláknového laseru jsou v mnoha českých, ale pochopitelně i světových strojírenských firmách. Tam kde nestačí 4 nebo 6 kW řezačka nastupuje ADIGE-SYS LS5 s vláknovým laserem o výkonu 8.000 W. Oficiální technické údaje naleznete tady.

ADIGE-SYS LS5 má širokou variabilitu. Na letošním MSV byl představen stroj s podélnou nakládkou a vykládkou plechů, ale stejný stroj může mít i podávací zařízení vzadu, což se na některých pracovištích z prostorových důvodů hodit. Ovšem hlavní výhodou stroje je možnost o doplnění o řezání trubek a profilů, a to včetně podavačů a vykladačů. Řezání plechů i profilů se provádí stejnou laserovou hlavou, což snižuje cenu celkového řešení i náklady.

Pokročilá řešení R.D.I. a Adige pro průmysl 4.0
Mení překvapením, že sofistikované stroje, které R.D.I. dodává na český trh, jsou již dnes připraveny na výzvy Průmyslu 4.0. Tady se můžete podívat na plně automatizovanou sestavu s kolaborativními roboty, kde jsou zapojeny různé technologie BLM…

KONTAKTY:

email: rdi(at)rdisro.cz
tel: +420 326 326 230