Rekordní poptávka po automatizaci: Silný fiskální rok 2021 pro společnost KUKA

kuka

Společnost KUKA má za sebou silný rok s rekordními zisky a růstem ve všech obchodních oblastech . Díky úspěšné kombinaci investic a opatření ke snížení nákladů a také díky opětovnému oživení trhu automatizace udělala společnost KUKA skok vpřed.

kuka

“Náš tým dosáhl působivého obratu a vydal se na cestu významného růstu. Sloužíme rostoucí celosvětové poptávce a stále více podporujeme zákazníky mimo naše klasické trhy, jako je automobilový sektor.” Peter Mohnen, generální ředitel společnosti KUKA AG

Dvouciferný růst ve všech oblastech podnikání
Příjem objednávek ve skupině vzrostl celkem o 27,7 % na přibližně 3,6 miliardy EUR (2020: 2,8 miliardy EUR) a tržby o 27,7 % na 3,3 miliardy EUR (2020: 2,6 miliardy EUR). Přestože globální úzká místa dodávek a zvýšené náklady na materiál a logistiku zpomalily pozitivní vývoj, zejména ve druhé polovině roku, EBIT vzrostl na 61,8 milionu EUR (2020: -113,2 milionu EUR). Marže EBIT vzrostla na 1,9 % (2020: -4,4 %).

Silný růst zaznamenala zejména obchodní činnost společnosti KUKA v Číně , kde tržby vzrostly o 48,4 procenta oproti roku 2020 a vzrostly o 39,0 procenta příchozích objednávek. Společnost KUKA také dosáhla zisků na nových trzích, jako je elektronika na čínském trhu robotů.

S globálním trendem e-mobility podporuje KUKA také stále více zákazníků z automobilového průmyslu při přechodu na nové pohony, včetně automatizovaných systémů pro bateriové moduly. Poptávka po elektromobilech roste, zejména v Číně a Severní Americe. V souladu s tím vzrostl příjem objednávek divize inženýrství závodů KUKA Systems o 37,3 %, což je způsobeno silným obchodem v Severní Americe.

A díky silné poptávce v elektronickém obchodování a trendu k automatizovaným logistickým řešením zvýšil logistický specialista společnosti KUKA Swisslog tržby o 23,4 %.

kuka audi

Automatizace dobývá nové oblasti
„Naše automatizační a logistická řešení jsou stále více žádaná mezi malými a středními společnostmi . Společnosti ve spotřebním a potravinářském průmyslu také stále více spoléhají na robotiku,“ řekl Peter Mohnen. „Naše technologie mohou poskytnout podporu v celé řadě oblastí ve všech výrobních krocích.“ Díky rozšířenému portfoliu robotů, jako je KR DELTA , a novým variantám, jako jsou roboty KUKA „Hygienic Oil“ pro výrobu potravin, zde KUKA nabízí ta správná řešení. .

„Přestože se v nadcházejících měsících budeme potýkat s nedostatečnými místy dodávek, nedostatkem materiálu a vyššími náklady, vidíme pro KUKA silný zadní vítr – a my ho využijeme,“ říká Peter Mohnen. „Naším cílem je být do roku 2025 lídrem v oblasti robotické automatizace . Naše zaměření je jednoznačně na intenzivní propagaci technologií a inovací. Za tímto účelem investujeme do roku 2025 přibližně 800 milionů EUR do výzkumu a vývoje, více než kdy předtím.“ Klíčem k masivnímu růstu je komplexní portfolio a také regionálně přizpůsobené produkty a řešení pro jednotlivé trhy, zejména v obecném průmyslu. “KUKA bude dlouhodobě těžit z této strategie růstu a naší technologické orientace – ve všech lokalitách po celém světě.”

Všechny podrobnosti o číslech KUKA za fiskální rok 2021 najdete ve výroční zprávě v části Zprávy a prezentace – KUKA AG.

Zdroj zprávy: KUKA