Rekordní účast na veletrhu Stainless 2017

Stainless 2017

Podle údajů z předběžné statistiky navštívilo veletrh STAINLESS poprvé v historii více než dva tisíce odborných návštěvníků.

Tisková zpráva BVV, a.s. – Po dva dny byl pavilon V brněnského výstaviště centrem světa obchodu s nerez ocelí.

stainless 2017

STAINLESS potvrdil pozici nejvíce mezinárodního veletrhu v portfoliu a.s. Veletrhy Brno. Čtyři pětiny vystavovatelů byly ze zahraničí a podle jazyků, které převládaly u obchodních jednání, odhadujeme, že ze zahraničí bylo také minimálně čtyřicet procent návštěvníků.

A co o veletrhu řekli vystavovatelé?

André van der Veen, obchodní ředitelka, Hego Stainless Steel & Aluminium:
Vystavujeme tady již potřetí nebo počtvrté. Jsme tady velmi spokojeni, protože se potkáváme se všemi našimi klienty z východní Evropy. Všechno dnes probíhá na internetu, proto je velmi krásné potkat se s živými lidmi, jsme tady opravdu rádi. A organizace tohoto veletrhu je naprosto excelentní, připravují jej velmi příjemní lidé, kteří vystavovatelům vycházejí ve všem vstříc.

Tomáš Rýpar, jednatel, Schwer Fittings, s. r. o.:
Organizačně je tato výstava stále velmi dobrá a mám pocit, že je tu o něco více návštěvníků než loni. Je to živější. Je důležité tady být, protože patříme do této branže a jinak by se všichni divili, co s námi je. Lidé se naučili se chodit a má to i obchodní přínos, letos jsme tu hned první den vedli několik zajímavých jednání. Někteří zákazníci rozšiřují výrobu, hovory s nimi jsou pro nás i zpětnou vazbou, protože někdy ani netušíme, kde všude se nerez používá.

Spousta věcí se dnes řeší po internetu, ale je potřeba pracovat vícekolejně. Ne všechno vyhovuje každému, někteří klienti preferují osobní jednání. Ti, o které bychom přišli být jenom na internetu, najdeme tady. Celkově jsme letos spokojeni.

Jan Kopecký, ředitel, Strojírny a opravny Milenov spol. s r. o.:
Jsme výrobci nerezových rour, které dodáváme na český, slovenský, rakouský a německý trh. Odběratele máme hlavně ve vodárenství, ale přijeli jsme sem vystavovat, protože chceme upevnit naši pozici v dalších odvětvích. Hledáme nové zákazníky a je to i prestižní záležitost, potkáme se tu s našimi dodavateli materiálu. Až mě příjemně překvapilo, kolik lidí z řad našich partnerů sem přijelo. Účast je podle mě vyšší než minule, tento veletrh má stále lepší jméno a za dva roky tu určitě budeme zase.

Martin Chaloupka, vedoucí pobočky Praha, STAPPERT Česká republika spol. s r. o.:
Veletrh STAINLESS beru jako potkávací. My všichni, kdo tady jsme, se moc často “face to face” nevidíme, většinou se známe jen přes telefony a emaily. Tady se konečně můžeme potkat a mluvit z očí do očí. Z naší branže je tu přítomna většina výrobců i dodavatelů, proto je tento veletrh pro nás důležitý. Jsou tu i dodavatelé z Asie, které nepotkáte jinak než na podobných akcích, viděli jsme tu třeba i zájemce z Ruska. Navíc jsme velká skupina, STAPPERT má v Evropě jedenáct poboček a na stánku máme naše kolegy z Nizozemí, Německa, Polska, Slovenska. Určitě je důležité tady být.

Martin Zálešák, prodej, 1. Miroslavská strojírna spol. s r. o.:
Jsme tu každé dva roky, tento veletrh je výborný pro propagaci naší firmy v rámci obchodu s nerezovou ocelí, ale samozřejmě jsme tu i s cílem získat nové zákazníky. První den bývá vždycky rušnější, někteří návštěvníci přicházejí jednat, jiní se informují, co děláme. Je tu hodně zahraničních zájemců a všechno jsou to lidé, kteří vědí, za čím jdou.

Alois Vašek, jednatel, BIBUS METALS s. r. o.:
Jsme pravidelní vystavovatelé, byli jsme už i v Ostravě. Jako setkání výrobců a distributorů materiálů je tento veletrh výborný. Jsou tu firmy, od kterých nakupujeme a které tady je potkáme na jednom místě za relativně levné peníze, protože jinak bychom museli objíždět celou Evropu nebo svět. Jsme rádi, že se tu před nimi můžeme prezentovat jako silný distributor na českém trhu. Vlastně tu máme více dodavatelů než zákazníků, ale jde o úzký trh speciálních materiálů a všichni se navzájem známe. Zákazníky sem sami zveme, ale ne všichni přijedou. Líbí se nám poměr ceny, servisu a toho, co nám veletrh přináší. Jsme spokojeni, protože Indové přijedou sem a nemusíme za nimi do Indie.

Timo Gabelmann, heco gmbh
Na veletrhu jsem byl naposledy v r. 2009, protože se mi zdálo, že veletrh ztrácí své původní kouzlo. Letos jsem to znovu zkusil a jsem velmi příjemně překvapen. Množství kvalitních vystavovatelů, hodně návštěvníků a kvalitní publikum.“

Isabelle Bretagnolles, sales manager, RTI Industries, Francie:
Jsme tu podruhé a zatím jsme spokojeni s počtem návštěvníků i nově navázaných kontaktů. I minule se nám tu líbilo, veletrh je pouze dvoudenní a přicházejí sem lidé, kteří vědí, co chtějí. Úzké zaměření na korozivzdornou ocel sem přivádí ty správné návštěvníky. Jednali jsme tu se zákazníky jak z Česka, tak z Maďarska, Bulharska, Ukrajiny a dalších zemí. Tento veletrh je důležitý pro celou východní Evropu, za dva roky tu budeme zase.

Anna Buszmann, prodejce, Böllinghaus Steel GmbH, Německo:
Jako specialisté na nerezovou ocel na tomto veletrhu vystavujeme pravidelně. Je to místo, kde je potřeba být přítomen, pokud se v tomto businessu pohybujete. Návštěvníků není až tolik, ale jsou to skutečně odborníci. Potkali jsme se tu s lidmi, se kterými jsme se chtěli potkat, a to z mnoha zemí celého světa. Nejvíce návštěvníků je tady ze zemí východní Evropy, ale přijíždějí i lidé ze skandinávských zemí, Indie. Jsme tu spokojeni.

Pavlína Bakšová, sales representative, Felix Steel a. s.:
Na tomto veletrhu vystavujeme pravidelně, a to především s cílem být v rámci naší branže vidět a udržovat vztahy jak s dodavateli, tak se zákazníky. Jsou zde přítomni lidé, které potřebujeme potkat, a samozřejmě i naše konkurence. Je důležité se navzájem poznat.

Meerle Bosman, export sales, Arcus Nederland B.V.:
Vystavujeme tady podruhé, naším cílem je potkat se s novými zákazníky a rozvíjet náš business. Hodně obchodujeme ve východní Evropě a zvláště v České republice a okolních zemích, takže je dobré tady být. První den bylo v hale docela rušno, druhý den je už klidnější, ale to je možná i tím, že spousta lidí odjela na veletrh v Miláně. S účastí jsme zatím spokojeni.

Krzystof Kurjaňski, managing director, Outokumpu Distribution Polska Sp. z o. o.:
STAINLESS Brno je nejvýznamnější událostí svého druhu v naší části Evropy. To je důvodem, proč jsme jeho tradičními účastníky, být tady je pro náš business nepochybně velmi důležité. Nejde jen o český trh, ale o celou východní Evropu, potkali jsme tu spoustu lidí ze Slovenska, Polska, Maďarska a také ze zemí jako Srbsko, Chorvatsko či Slovinsko. Význam této události daleko překračuje domácí český trh. Měli jsme tu řadu důležitých jednání a s účastí jsme velmi spokojeni.

Matej Burger, ředitel, MATICA MB D.O.O, Slovinsko:
Na tomto veletrhu jsme poprvé, ale za dva roky se sem chystáme znovu, je to pro nás užitečná akce. Můžeme tady představit celou naši nabídku, výrobní program a oslovit potenciální odběratele. Potkali jsme se s mnoha zajímavými zákazníky a odvezeme si řadu nových kontaktů, ale obchodní výsledek zhodnotíme až po veletrhu.

Václav Zibner, nákupčí, ITALINOX, s. r. o.:
Brněnský STAINLESS je určitě daleko větší než býval v Ostravě. Letos tu máme hodně jednání, skoro jsem se nezastavil, ale připadá mi, že je návštěvnost o něco nižší než minule, což je možná dáno i termínovou kolizí s veletrhem v Miláně. Se stánkem jsme spokojení, navštěvujeme se tu navzájem s našimi dodavateli a obchodními partnery, jen nových zákazníků přichází málo. Ale pár nových kontaktů také máme, hlavně ze vzdálenějšího zahraničí. Hlavně potkávám lidi, které osobně vidím jen jednou za dva roky právě tady, s čímž jsem spokojený, protože osobní kontakt je důležitý. Vystavují tu všichni významní hráči na českém trhu, takže být tady má určitě smysl, je to pro nás marketingová a společenská nutnost.