Renishaw v Brně předvede laserový systém pro kalibraci obráběcích strojů

Společnost Renishaw, jenž je v současnosti skupinou přes 70 poboček ve 35 zemích, do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh přiveze nový vyrovnávací laserový systém XK10, který použitím během sestavování a seřizování obráběcích strojů, nahrazuje potřebu ustavovacích artefaktů. Společnost dodává širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů, až po neurochirurgii.

renishaw laser

XK10 lze použít na lineárních vedeních stroje k ověření jejich přímosti, pravoúhlosti, rovinnosti a sklonu, jakož i vyhodnocení směru a souososti vřetena rotačních strojů. Rovněž je to výkonný nástroj pro diagnostiku zdroje chyb po kolizi stroje nebo jako součást pravidelné údržby.

Tento modulární systém s jednoduchou montáží na vodicí dráhu stroje dokáže v porovnání s tradičními metodami provádět rychlejší nastavení a měření stroje. „Naše novinka XK10 může také měřit a vyrovnávat geometrické a rotační komponenty. Mimo jiné nahrazuje potřebu artefaktů, jako jsou granitové hranoly a kalibrační trny, jejichž kalibrace a přeprava jsou značně nákladné,“ vysvětlil Radovan Suk ze společnosti Renishaw.

Společnost Renishaw je jednou z předních firem v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Skupina má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích. Je to také jediný britský výrobce zařízení pro 3D tisk z kovu.

Autor: Vojtěch Labuda
Zdroj zprávy: BVV