Renishaw získala rating AAA od společnosti Bisnode

Brno, 14. listopad 2017 – Mezi úspěšnými vystavovateli na MSV 2017 byla také společnost Renishaw, která představila komplexní vizi továrny v duchu Průmyslu 4.0. Současně po skončení veletrhu získala Renishaw rating AAA za spolehlivost v obchodním styku a platební schopnost.

„Máme za sebou nesmírně hektický měsíc říjen, ale ve všech ohledech také velmi úspěšný. Brněnský veletrh ukázal, že jsme se vydali správnou cestou. Dařilo se nám prezentovat komplexní řešení místo jednotlivých produktů. Řešit výrobu komplexně a přinést řešení na míru. V tomto byl veletrh velkým přínosem, protože jsme cítili, že stále více zákazníků chápe, co chceme do výroby nejen v České republice přinést,“ říká Josef Sláma, generální ředitel společnosti Renishaw. „Zaznamenali jsme současně zvýšený kvalifikovaný zájem o aditivní technologie a mohli tak prezentovat komplexnost problematiky aditivních technologií. Proto veletrh hodnotíme jako velmi úspěšný.“

Renishaw

Společnost Renishaw také v měsíci říjnu získala v nezávislém ratingu firem společnosti Bisnode nejvyšší hodnocení AAA. V současnosti se podobným hodnocením v České republice může pyšnit méně než 1 % firem a jedná se tak o ocenění dlouhodobě koncepce společnosti Renishaw stejně tak jako její spolehlivost vůči svým klientům. „Vzhledem k tomu, že takto vysoký rating má u nás jen velmi malé procento firem, jsme na to patřičně hrdí. Dokládá to, že za sebou máme úspěšný rok a v delším časovém horizontu také to, že je Renishaw spolehlivá a kvalitní značka,“ hodnotí Josef Sláma.

Nastupující čtvrtá průmyslová revoluce přirozeně zesiluje zájem firem o nové technologie a společnost Renishaw si je tohoto trendu plně vědoma. Proto i nadále pokračuje v aktivitách, které informují o novinkách a změnách, které nové výrobní postupy mohou českým firmám přinést. Poslední z podobných aktivit byly zákaznické dny Renishaw zaměřené na Industry 4.0 v technologickém centru firmy Intemac Solutions v Kuřími. V rámci nich Renishaw zákazníkům představila obrobkové a nástrojové sondy na obráběcích centrech, software Productivity+ Active Editor, který je schopný vytvořit měřicí programy pomocí 3D modelů výrobků na počítači, či automatizovanou buňku umožňující spojení obráběcího centra, robota pro zakládání dílů a aktuálního vyhodnocování na systému Equator.

EQUATOR

„Všechny tyto novinky reprezentují špičkové výrobky společnosti Renishaw. A také schopnost maximálně využít potenciál výrobních zařízení, tedy hardwarových i softwarových produktů, které máme k dispozici. Potřebujeme zákazníkům ukázat reálné aplikace, protože právě člověk v tomto prostředí stále plní rozhodující úlohu. Stanovuje cíle, určuje priority, definuje návaznosti, rozhoduje a na rozdíl od strojů také myslí. Inovativně přemýšlí o nových možnostech a řešeních. Proto jsme rádi, že se naše prezentace na brněnském veletrhu těšila velké pozornosti návštěvníků. Současně si uvědomujeme, že před sebou máme ještě značnou část cesty, a aktivity jako ta v Kuřimi je dalším postupným krokem. Věřím, že hodnocení společnosti Bisnode je důkazem, že nastolená cesta je správná,“ uzavírá Josef Sláma.

Továrna budoucnosti

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.

Bisnode ocenění AAA je prestižní nezávislý rating firem s historií sahající až do roku 1908. Díky tištěnému certifikátu a aktivnímu logu na svém webu přesvědčíte obchodní partnery, že jednají s prověřenou společností nejvyšších kvalit. Díky mezinárodnímu přesahu je vhodnou volbou pro firmy s obchodními partnery nejen z ČR, ale i celé Evropy