Rexroth: Samostatný pohon pro různé aplikace

Bosch Rexroth rozšířil svou řadu standardizovaných samostatných pohonů přidáním systémového řešení CytroMotion. Pomocí nového kompaktního aktuátoru lze efektivněji a udržitelněji dosahovat lineárních pohybů zahrnujících síly až 110 kN v řadě strojů a systémů v menších prostorech. Tyto výhody lze pozorovat v průběhu celého životního cyklu. Díky plně elektrickému ovládání usnadňuje CytroMotion také projektování a uvádění do provozu. Efektivní pohon power-on-demand a bezúdržbová hermeticky uzavřená konstrukce pomáhají šetřit CO2 a minimalizovat provozní náklady.

Lineární pohyby zahrnující velké síly a polohování s přesností na mikrometry se vyskytují u mnoha strojů a systémů. Pro technickou realizaci je potřeba kompaktní a jednoduché řešení. Zároveň roste potřeba větší energetické účinnosti a bezpečnosti procesů. Samostatné pohony splňují všechny tyto požadavky tím, že kombinují hustotu výkonu a robustnost hydrauliky v kompaktním, energeticky účinném a na údržbu nenáročném systémovém řešení. Nový auto pohon CytroMotion nabízí všechny tyto výhody ve výkonové třídě do 6,2 kW.

Rexroth CytroMotion

CytroMotion kombinuje standardní komponenty elektromotor, hydraulické čerpadlo a válec s důležitými ovládacími funkcemi a talířovými ventily do kompaktní integrované sestavy s hermeticky uzavřenou hydraulickou částí a plně elektrickým řídicím systémem. Mezi volitelné funkce patří digitální systém měření polohy s průmyslovým standardním rozhraním SSI, varianta obvodu se zapojitelným systémem rychlého posuvu se sníženou silou a přetlakové ventily pro nastavitelné omezení maximálního zatížení nebo procesních proměnných.

Tento inovativní designový přístup otevírá nové konstrukční a funkční možnosti pro strojní a procesní inženýry. Přeci jen umožňuje mnohem delší zdvih oproti mechanickým lineárním osám ve stejném prostoru. Výsledkem je také řada výhod v průběhu životního cyklu. Elektrický řídicí systém je podobný jako u elektromechanické osy a lze jej ovládat konvenčním frekvenčním měničem od společnosti Bosch Rexroth nebo jiného poskytovatele. Projektování a uvedení do provozu nevyžadují žádné hydraulické know-how a jsou prováděny v rámci známé řídicí architektury zákazníka. Online konfigurátor pomáhá najít optimální konfiguraci pohonu pro konkrétní aplikaci během několika minut. Instalace se provádí bez potrubí, hadic nebo filtrů.

CytroMotion ve spojení s moderní řídicí technikou během provozu zvyšuje nejen kvalitu procesu, ale také energetickou účinnost. Zatímco lineární pohyby a síly lze elektronicky regulovat přímočarým a přesným způsobem, samostatný pohon snižuje spotřebu elektřiny a výsledné emise oxidu uhličitého až o 80 procent ve srovnání s konvenčními hydraulickými systémy. Pohon na vyžádání s proměnnou rychlostí využívá elektřinu pouze tehdy, když je výkon skutečně potřeba. V režimu udržování síly, kde se nepoužívá prakticky žádná elektřina, integrované talířové ventily podporují aplikované zatížení.

rexroth cytromotion

CytroMotion je vhodný pro širokou škálu aplikací. Ty sahají od elektrárenských systémů, kovoobráběcích a lisovacích a spojovacích aplikací s režimem silového držení až po prstencové válcovny v ocelářském průmyslu s velkými tvářecími, procesními a přídržnými silami. Zapouzdřený hydraulický systém je také vhodný pro testování a zajištění kvality a pro použití ve zpracovatelském a potravinářském průmyslu.

CytroMotion také umožňuje monitorování stavu s cílem maximalizovat dostupnost. Pro snadné měření procesních sil a monitorování vnitřních parametrů systému jsou integrována otevřená rozhraní a tlakové senzory. Výsledkem je, že anomálie v potenciálně kritických parametrech procesu lze včas identifikovat a lze se vyhnout neplánovaným prostojům.

Hermeticky uzavřený systém také umožňuje provoz se sníženou údržbou. Zatímco elektromechanické osy mohou vyžadovat externí nebo cyklické mazání, CytroMotion pracuje se stejným olejem z výroby po výrazně delší životnost. Pokud je třeba vyměnit snímače tlaku, systém zůstává utěsněný.

Samostatný pohon také pracuje extrémně tiše. V závislosti na aplikaci a instalaci omezuje nízkohlučné vnitřní zubové čerpadlo emise hluku na maximálně 70 dB(A). Zhruba řečeno, je to stejně hlasité jako hladina hluku otevřené kanceláře.

Servohydraulické osy doplňují celkové portfolio Bosch Rexroth, které zahrnuje hydraulická a elektromechanická řešení.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth pomocí svých inteligentních komponent, přizpůsobených systémových řešení a služeb vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.boschrexroth.com

Bosch Group je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává zhruba 402 600 Boschzaměstnanců (k 31. prosinci 2021). Společnost vygenerovala v roce 2021 tržby ve výši 78,7 miliard eur. Její operace jsou rozděleny do čtyř obchodních sektorů: Řešení mobility, Průmyslové technologie, Spotřební zboží a Energetika a technologie budov. Bosch jako přední poskytovatel internetu věcí nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, Průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb, stejně jako svůj vlastní IoT cloud, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly s její pomocí vyvinuty či vyrobeny. Bosch zlepšuje kvalitu života po celém světě pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a podněcují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „Stvořena pro život“. Bosch Group zahrnuje Robert Bosch GmbH a jejích zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Globální výrobní, inženýrská a prodejní síť společnosti Bosch, včetně prodejních a servisních partnerů, pokrývá téměř všechny země na světě. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je Bosch Group od prvního čtvrtletí roku 2020 uhlíkově neutrální. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla.

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch