Řídící systémy pro strojírenské firmy od Minerva ČR

Minerva

Máte problémy s vyvážením požadavků zákazníků a možnostmi výroby? Nabourávají vám plány nečekané poruchy strojů, nové zakázky či pozdní dodávky subdodavatelů?

Minerva Česká republika se svou pobočkou na Slovensku dodává podnikové aplikace včetně služeb výrobním podnikům podnikajícím v oboru strojírenství, v automobilovém průmyslu, v elektrotechnickém průmyslu a v dalších oborech. Celé portfolio se zaměřuje na potřeby strojírenského podniku střední a větší velikosti.

Téměř od počátku svého založení v roce 1992 dodává oborově zaměřený americký ERP systém QAD, který patří mezi TOP systémy pro výrobní firmy. Nasadila jej u více než 150 zákazníků v České republice i v zahraničí. Minerva je jediným implementátorem v ČR a SR regionu.

Výrobní moduly v QAD podporují různé typy řízení:

Projektová výroba – jednorázová výroba na projekt od začátku až do konce sledovaná přes číslo projektu. Controlling vychází z rozpočtu na projekt a sledování výsledných nákladů.

Zakázková výroba – využívá dílenské řízení pomocí pracovních příkazů. Důraz je na plánování výroby tlakovými metodami (MRPII, APS) a podrobné řízení výroby na jednotlivých pracovních příkazech.

Malosériová a sériová výroba – podporuje výrobu na linkách (dopředné plánování a zjednodušené hlášení skutečnosti) a může využívat i tahové signály KANBAN (viz dále).

Štíhlá výroba – QAD umožňuje definovat KANBAN okruhy pro konkrétní artikly (vyráběné nebo nakupované položky). Poté QAD dle historie pohybů a budoucí poptávky navrhne parametry KANBAN okruhů a umožní jejich korekci a aktualizaci. QAD tiskne KANBAN karty nebo lze použít elektronické tahové signály. Evidence skutečnosti probíhá skenováním KANBANů (zadáváním jejich čísel). Na pozadí pak QAD generuje příslušné skladové a účetní transakce.

Efektivní plánování výroby pro strojírenské firmy
Kromě ERP systému QAD dodává společnost Minerva Česká republika již
20 let na trh také vyspělý APS systém Simatic IT Preactor pro zdokonalené plánování výroby od společnosti Siemens. Preactor umožňuje výrobním podnikům zvýšit produktivitu až o 25%, snížit rozpracovanou výrobu až o 50%, zvýšit včasnost dodávek až o 90% a snížit zásoby až o 50%.

APS Preactor je ideálním nástrojem pro plánování a rozvrhování výroby. Nejvíce jej využívají zákazníci ve strojírenství, ale firma realizuje instalace i u výrobců automobilových součástek a spotřebního zboží.

Plánování výroby jednoduše a přesně:
Díky řešení, které Minerva ČR dodává, mohou výrobní podniky plánovat i do omezených kapacit. Optimalizuje pracovní příkazy na jednotlivé stroje a zahrnuje i sekundární omezení. Pomáhá výrazně snižovat náklady a zvyšovat výrobu s kratšími dodacími lhůtami.

Další podobnosti naleznete zde nebo se obraťte na naše odborníky.

Články na podobné téma:
Efektivní plánování strojírenské výroby