RoboStudio od ABB nabízí přesný simulátor brzdné dráhy pro roboty

ABB RoboStudio

RobotStudio® od ABB nyní nabízí bezprecedentní přesnost při výpočtu brzdné dráhy robotů, čímž optimalizuje bezpečnost obsluhy.

Offline programovací a simulační software RobotStudio® od ABB byl rozšířen o novou funkci pro přesnou simulaci skutečné brzdné dráhy robotů. Tato funkce umožňuje přesný výpočet brzdné dráhy robota a eliminuje potřebu zahrnout do návrhů buněk bezpečnostní příspěvky, což umožňuje úsporu místa až 25 procent.

ABB RoboStudio

Nová funkce v RobotStudiu využívá přední technologii řízení pohybu od ABB k předpovídání pohybů robota s milimetrovou přesností. To umožňuje simulovat přesný pohyb robota v RobotStudiu, což uživateli umožňuje určit správnou velikost pro požadované bezpečnostní zóny a také ideální umístění prvků, jako jsou světelné závěsy, bezpečnostní ploty a ovládací prvky.

U aplikací se softwarem SafeMove od ABB lze pomocí údajů o koncové poloze robota určit velikost „zelené“, „žluté“ a „červené“ zóny. V těchto případech, v závislosti na poloze operátora, robot buď pokračuje v práci, zpomalí nebo zastaví. To je obzvláště výhodné ve spolupracujících aplikacích, kde si operátor musí být jistý, že se robot zastavil, než se k němu přiblíží.

ABB RoboStudio

„Naše nová funkce brzdné dráhy robota pro RobotStudio poskytuje uživateli informace o skutečných pohybech robota s bezprecedentní přesností,“ říká Antti Matinlauri, vedoucí produktového managementu ABB Robotics. „Předvídání brzdného chování robota při zohlednění jeho užitečného zatížení pomůže uživatelům ušetřit čas a peníze. Důvodem je, že prostor potřebný pro návrh a stavbu robotické buňky nebo pro nastavení bezpečnostní zóny lze snížit až o 25 procent. Tímto způsobem mohou naši zákazníci optimalizovat své procesy a získat ze svých automatizačních řešení maximum. “

Jako virtuální prostředí pro programování a simulaci kompletních instalací robotů zůstává RobotStudio na trhu bezkonkurenční. Díky možnosti vytvářet a testovat návrhy buněk offline se zkrátí celková doba projektu a lze vylepšit před vytvořením fyzické buňky.

ABB RoboStudio

Funkce „virtuální brzdná dráha robota“ je jedním z mnoha stažení ke stažení pro RobotStudio na https://new.abb.com/products/robotics/robotstudio/downloads .

Další informace o RobotStudio, SafeMove nebo řadě průmyslových a spolupracujících robotů od ABB najdete na www.abb.com.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky řídí transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics and Manufacturing Automation je průkopníkem v oblasti robotů, automatizace strojů a digitálních služeb a nabízí inovativní řešení pro širokou škálu průmyslových odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku. Jako jeden z předních světových poskytovatelů robotů a automatizace strojů jsme nainstalovali více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvyšovat jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušovat procesy a zlepšovat kvalitu produktů. Kromě toho je podporujeme na cestě do síťově propojené továrny budoucnosti. ABB Robotics and Manufacturing Automation zaměstnává více než 10 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích. www.abb.com/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male