Robotický výběr položek ABB s umělou inteligencí zrychluje a zefektivňuje zpracování objednávek

ABB Robotic Item Picker

Společnost ABB Robotics rozšířila své špičkové portfolio automatizace logistiky zavedením robotického výběru položek. Nové řešení založené na umělé inteligenci a vizi je schopno přesně rozpoznat a vybrat položky v nestrukturovaných prostředích ve skladech a distribučních centrech.

ABB Robotic Item Picker

 

„Výbušný růst elektronického obchodování, měnící se potřeby zákazníků a globální nedostatek pracovních sil vyžadují flexibilní automatizační řešení, která urychlí a zefektivní zpracování objednávek a expedici,“ řekl Daniel Navarro, vedoucí globální obchodní linie Consumer Segments and Service Robotics ve společnosti ABB Robotics. „Díky své schopnosti učit se a přizpůsobovat se neustále se měnícímu prostředí skladů, náš robotický výběr položek s umělou inteligencí identifikuje položky a rozhoduje, jak je vybrat – rychlostí, která má účinnost více než 99,5 procenta. To pomáhá společnostem zvládnout jejich výzvy a stát se odolnějšími.“

ABB Robotic Item Picker

Pomocí strojového vidění a umělé inteligence určí sběrač předmětů optimální uchopovací body pro každý předmět předtím, než vakuový uchopovač předmět zvedne a umístí do určeného kontejneru. Systém nevyžaduje lidský dohled ani informace o fyzických vlastnostech položek, které mají být vybírány. S rychlostí odběru až 1 400 položek za hodinu mohou společnosti zpracovat více objednávek, aniž by navyšovaly počet zaměstnanců nebo času.

ABB Robotic Item Picker

Robotic Item Picker, vybavený robotem, vakuovými chapadly a speciálním softwarem pro zpracování obrazu, plně automaticky přebírá složité úkoly vybírání a umísťování velkého množství položek, jako jsou kvádry, válce, sáčky, krabice, polybagy a blistrové balíčky, manipulace s který jinak vyžaduje zručnost a flexibilitu lidí.

ABB Robotic Item Picker

Robotic Item Picker je vhodný pro širokou škálu požadavků na užitečné zatížení a aplikace a je k dispozici s jedním z následujících tří průmyslových robotů ABB: IRB 1200, IRB 1300 a IRB 2600. S užitečným zatížením až tři kilogramy a dosahem až do 1,65 metru má vychystáváč potřebnou flexibilitu, aby splnil různé požadavky na zpracování a třídění objednávek. Nové řešení je předkonfigurováno a testováno. Snadno se integruje se stávajícími automatizovanými úložnými a vyhledávacími systémy, jako jsou kyvadlová, krychlová a 3D úložná řešení, čímž se snižuje technické úsilí a urychluje se uvedení na trh.

ABB Robotic Item Picker

Item Picker se ovládá pomocí snadno použitelného aplikačního softwaru, který hladce integruje všechny části systému a spolupracuje s dalšími periferiemi, což umožňuje zákazníkům a partnerům snadno přidávat další komponenty a další funkce. ABB také nabízí širokou škálu služeb v rámci celé sady produktů, včetně servisních smluv, online školení, preventivní údržby a online technické podpory.

ABB Robotic Item Picker

Robotic Item Picker od ABB byl k vidění na LogiMAT 2023 ve Stuttgartu, největším světovém veletrhu intralogistiky, od 25. do 27. dubna v hale 6, stánek G07.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male