Roboty ABB zvyšují produktivitu v závodech Nestlé o více než 50 procent

abb irb 660

Spolupracující robotická technologie SafeMove od ABB zvyšuje osobní bezpečnost a efektivitu v továrnách na cukrovinky Nestlé. Roboti ABB pomáhají Nestlé, největší světové potravinářské společnosti, zvýšit produktivitu nakládání palet v jejích brazilských továrnách na čokoládu o 53 procent pomocí nového paletizačního řešení.

Společnost Nestlé již používá paletizační řešení od ABB Robotics, ale nyní potřebovala kompaktnější buňku, která zabírá málo místa a lze ji snadno replikovat na jiných místech. Důležitým požadavkem na roboty byla bezpečná interakce se zaměstnanci, kteří občas musí vstoupit do paletizační oblasti, aby urychlili výměnu palety. Nový kompaktní robotický paletizační článek byl vyvinut společností ABB a technickým týmem Nestlé. Zahrnuje robota ABB IRB 660 s přísavným chapačem, který sbírá krabice na konci výrobní linky a přesně je ukládá na paletu, aby zajistil vyvážené rozložení nákladu. Technologie SafeMove zároveň umožňuje bezpečnou a selektivní spolupráci mezi robotem a zaměstnanci na výrobní lince.

„Pro výrobce potravin, jako je Nestlé, je flexibilita jejich výrobních linek stále důležitější. Tímto způsobem se společnosti mohou přizpůsobit novým vkusovým preferencím a požadavkům spotřebitelů a umožnit svým zaměstnancům bezpečnou a selektivní práci s roboty. Zároveň musí zvýšit svou produktivitu a efektivitu a zajistit nejvyšší kvalitu produktu, “uvedla Sami Atiya, vedoucí divize robotiky a výroby automatizace ABB. “Společné robotické technologie, jako je SafeMove, nám pomáhají splnit všechny tyto požadavky.” Protože díky nim jsou rozsáhlé ochranné ploty nadbytečné, můžeme nyní na výrobní lince automatizovat i menší oblasti. “

Software pro monitorování robota SafeMove detekuje pohyby a upravuje rychlost, mobilitu a polohy robota, jakmile se k němu přiblíží lidé. Velké průmyslové roboty mohou bezpečně a spolehlivě pracovat po boku lidí, aniž by potřebovaly ochranné mříže, bezpečnostní spínače, dveře nebo bariéry.

abb irb

V továrně Nestlé v Caçapavě byly díky SafeMove sníženy požadavky na prostor ve srovnání s předchozími buňkami ABB přibližně o 30 až 40 procent, protože ochranné mřížky již nejsou zapotřebí.

Po úspěšném spuštění v Caçapavě bylo řešení nyní nainstalováno ve třech dalších továrnách Nestlé v Brazílii. 13 paletizačních buněk je již v provozu a probíhají další instalace a uvedení do provozu. Finanční podrobnosti smlouvy nebyly zveřejněny.

Michey Piavantinha, vedoucí závodu Nestlé Caçapava: „Díky spolupráci s ABB jsme byli schopni vyvinout řešení, která učiní náš výrobní proces agilnějším a efektivnějším. Zároveň zajišťujeme, aby naše výrobky měly i nadále vynikající kvalitu, díky níž je značka Nestlé tak úspěšná. “

Aby byla zákazníkovi před instalací předvedena funkčnost hotové buňky, společnost ABB simulovala kompletní řešení ve virtuálním prostředí pomocí svého softwaru RobotStudio, přičemž byly také ukázány doby cyklů činností robota. Tímto způsobem by bylo možné zkrátit implementaci a vyhnout se jakémukoli narušení procesu spouštění.

Nestlé Brazil vyrábí cukrovinky pro Jižní a Střední Ameriku a Kanadu. Závod Caçapava je největším výrobním závodem společnosti Kitkat v Severní a Jižní Americe.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje ABB logo maletransformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB