Robust feed společnosti ESAB získává ocenění red dot za produktový design

esab robust feed

Společnost ESAB oznámila, že její podavač drátů Robust Feed získal vysoce prestižní cenu Red Dot: Produktový design 2021. Podavač Robust Feed byl navržen zejména pro účely zajištění výjimečné přenosnosti, odolnosti a produktivity a je jediným přenosným podavačem se stupněm krytí IP44, což znamená, že je chráněn proti rozstřiku ze všech směrů. Díky úplnému utěsnění prostor určených k podávání je drát chráněn před prachem, volitelný ohřívač eliminuje vlhkost uvnitř podavače a jeho konstrukce s dvojitou stěnou nabízí speciální zóny zajišťující odolnost proti nárazu a oděru. Ovládací prvky, připojení napájecího a plynového kabelu jsou chráněny uvnitř krytu a spolehlivá kabelová průchodka eliminuje namáhání kabelu. Jedná se o druhé ocenění Red Dot, které společnost ESAB získala za produktový design. Značka toto ocenění získala i v roce 2018 za zdroj napájení Renegade TIG.

ESAB Robus Feed

„Jsme hrdí na to, že náš podavač drátů Robust Feed získal prestižní ocenění Red Dot, což je obrovská čest v naší více než stoleté historii inovací svařovacích a řezacích zdrojů a spotřebního materiálu,“ uvedl Olivier Biebuyck, prezident, EMEAR, Equipment and Digital Solutions. „Zvláštní poděkování patří odborné porotě centra Red Dot za ocenění naší neúnavné snahy vyhovět potřebám zákazníků, kterým sloužíme po celém světě.“

Za více než 50 let se ocenění „Red Dot“ mezinárodně etablovalo jako jedna z nejvyhledávanějších záruk kvalitního designu. Do letošní soutěže návrháři a výrobci přihlásili více než 18 tisíc produktů, které hodnotila porota složená z přibližně 50 osob. Přísná hodnotící kritéria, mezi něž patří úroveň inovace, funkčnost, formální kvalita, ergonomika a odolnost, poskytují referenční rámec, který poté porotci doplňují svou vlastní odborností.

esab robust feed

„Domnívám se, že podavač Robust Feed získal toto prestižní ocenění, neboť jeho podobu a funkce formovaly postřehy zákazníků a scénáře z reálného života,“ uvedl Jarkko Havia, manažer globálního průmyslového designu společnosti ESAB. „Nikdy jsme neměli v úmyslu konkurovat stávajícím podavačům – chtěli jsme nově definovat tuto kategorii a s podavačem Robust Feed se nám to podařilo.“

Další klíčové prvky oceňovaného designu podavače Robust Feed
Společnost ESAB navrhla model Robust Feed pro lepší ergonomii při transpor. Při přenášení za prostřední rukojeť se podavač během chůze na delší vzdálenost pohodlně opírá o bok těla obsluhy. Další přední a zadní rukojeti, blíže k bodu svařování, usnadňují přenášení ve výškách, manévrování ve stísněných prostorech nebo předávání podavače druhé osobě.

Za účelem větší mobility má podavač drátů volitelnou sadu koleček, která se připevňuje na jeho spodní nebo boční stranu. Je také vybaven novým kladkovým systémem PreciDrive od společnosti ESAB, ve kterém se snoubí vysoká přesnost, výkon a spolehlivost podávání plných drátů o průměru až 2,0 mm a plněných elektrod o průměru až 2,4 mm. Robust Feed se automaticky připojuje k invertorovým zdrojům napájení Warrior a Aristo od společnosti ESAB a propojovací sada umožňuje použití podavače i s konkurenčními invertory. Výrobek lze s výhodou uplatnit v odvětvích, jako je loďařství, výroby návěsů, stavebnictví, ocelářství, výroba tlakových nádob, nádrží, potrubí, větrných elektráren, terénních strojů, údržby a oprav. Je vybaven volitelným hořákem se systémem push-pull a dobře funguje i při svařování hliníku. Další informace o podavači Robust Feed zobrazíte kliknutím sem.

Informace o společnosti ESAB
Posláním společnosti ESAB je formovat budoucnost v oblastech svařování a řezání. Spojujeme výrobce širokým sortimentem našich produktů v portfoliu značek, které jsou v odvětví na čelní pozici. Díky nejnovějším technologiím vyřešíme v podstatě jakýkoli problém v oblasti svařování – poté ho zaštítíme našimi znalostmi, zkušenostmi a nadšením, aby byli výrobci co nejproduktivnější. Více se dozvíte na stránkách esab.com.

Informace o ocenění Red Dot za design
Ocenění Red Dot – produktový design, jehož počátky sahají do roku 1955, se každý rok uděluje nejlepším vyrobeným produktům. Výrobci a návrháři mohou přihlásit své inovace do soutěže ve zhruba 50 kategoriích. V duchu hesla „Hledání kvalitního designu a inovací“ porota hodnotí přihlášené produkty a uděluje ocenění Red Dot pouze těm, které si ji získají svým vysoce kvalitním designem.

Zdroj zprávy: ESAB