SCHUNK ROTA THW3 získává významné ocenění za design

rapido

Flexibilní rychlovýměnné čelisťové sklíčidlo zvládá vyvažování mezi krátkými časy nastavení a nízkou údržbou. Jeho celkový balíček funkčního designu, flexibility a udržitelnosti také přesvědčil porotu na soutěži iF Design Award 2022.

Schunk ROTA THW3

Rychloupínací čelisťové sklíčidlo SCHUNK ROTA THW3 nenáročné na údržbu získalo ocenění iF Design Award 2022.

if design awardNápad, forma, funkce – to je jen několik kritérií, podle kterých odborníci na design určili letošní vítěze ceny iF Design Award. Rychloupínací čelisťové sklíčidlo ROTA THW3 přesvědčilo mezinárodní porotu ve všech ohledech. Esteticky sklíčidlo zabodovalo svou optimalizovanou vnější geometrií a menším počtem vyčnívajících hran. Ale to, čím skutečně vynikl, byly jeho vnitřní hodnoty. Jeho funkce zapůsobila na několika úrovních. Vývojáři důsledně snižovali hmotnost v designu produktu. To snižuje spotřebu energie a umožňuje rychlejší zrychlení a brzdění soustruhu. Navzdory tomu má sklíčidlo soustruhu extrémně tuhé základní těleso, které spolehlivě upne i při maximálním namáhání. ROTA THW3, vybavený systémem rychlé výměny čelistí, lze ve velmi krátké době převést na nové řady dílů a s vynikající opakovatelností změn čelistí až do < 0,02 mm. Tímto způsobem lze sklíčidlo rychle a přesně přizpůsobit měnícím se upínacím úkolům a je zvláště zajímavé pro uživatele, kteří vyrábějí malá a střední množství.

THW3

Udržitelnost oceněna
Kromě funkčnosti zaujala porotu také udržitelná orientace inovativního upínacího zařízení. Díky patentovanému těsnění jsou intervaly čištění a údržby až 20x delší než u srovnatelných produktů. To snižuje spotřebu maziv, čisticích prostředků a vody a chrání životní prostředí. Prostřednictvím hospodárného využívání zdrojů úspěšně přispívá k udržitelné výrobě a zároveň nabízí optimální funkčnost.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK