Ruku v ruce s digitalizací a udržitelností

schunk hannower

Když se mezinárodní společnosti sejdou na předním světovém veletrhu v Hannoveru od 17. do 21. dubna, všechny si stanoví své vlastní priority – a přesto mají jedno společné: V současnosti stojí před velkými úkoly, které vyžadují hluboké přehodnocení. Kromě naléhavých otázek ohledně energetické bezpečnosti a fungování dodavatelských řetězců se za megatématy udržitelnosti a digitalizace skrývají velké otazníky. Specialista na automatizaci SCHUNK sděluje, že obě témata jdou ruku v ruce a záměrně se zaměřuje na otevřený dialog v Hannoveru. Výměnou a spoluprací založenou na partnerství se vytvářejí udržitelné koncepty a technologie, pomocí kterých lze řešit výzvy této doby.

EGU – 2D uchopovací sada (2D Grasping Kit)

EGU 2D uchopovací sada – Inteligentní manipulace: Společnost SCHUNK vyvinula 2D uchopovací sadu pro manipulaci s jednotlivými předměty náhodně uspořádanými v rovině. Plně koordinovaný balíček hardwaru, softwaru AI a služeb pochází z jednoho zdroje a je otevřený všem robotům.

Oddaný partner pro digitalizaci podle vlastního uvážení
Rodinný podnik pohání digitalizaci jak svými řešeními pro zákazníky, tak na vyšší úrovni. Společnost SCHUNK se dlouhodobě podílí na řízení platformy Průmysl 4.0, což je síť německých podnikatelských asociací, která podporuje high-tech strategii spolkové vlády. Tímto způsobem společnost pomáhá utvářet digitální transformaci průmyslu a zavádí koncepty pro klíčové digitální problémy. Tímto již společnost SCHUNK realizuje hlavní téma letošního hannoverského veletrhu „Industrial Transformation – Making the Difference“. Generální ředitel Henrik A. Schunk se také podílí na digitalizační iniciativě Manufacturing-X. Chce vytvořit suverénní, federální datový prostor pro digitálně propojený průmysl, díky kterému budou hodnotové řetězce udržitelnější, transparentnější a odolnější. Protože důvěra a suverenita nad vlastními daty je pro společnosti na cestě k úspěšné digitální budoucnosti zásadní.


Obrázek aplikace ADHESO – Lepicí chapadlo bez energie: ADHESO uchopí citlivé povrchy bez zanechání zbytků. To otevírá nové oblasti použití v oblasti e-mobility, farmacie nebo laboratoří.

Inovace pro udržitelnější průmysl
Na třech inovativních příkladech společnost SCHUNK na místě ukáže, jak digitální řešení vedou k vyšší efektivitě a nižší spotřebě zdrojů. Biologicky inspirovaná technologie ADHESO svírá citlivé nebo obtížně ovladatelné díly jemně, beze zbytku a především zcela bez energie pomocí lepicí síly. Technologie šetrná k životnímu prostředí byla v roce 2022 oceněna německou cenou za inovaci v oblasti klimatu a životního prostředí (IKU). Chytrý nástrojový držák iTENDO2 přenáší data v reálném čase a zajišťuje tak obráběcí procesy, které vyžadují nejvyšší míru přesnosti. Řešení, které získalo German Innovation Award 2022, zajišťuje transparentnost a sledovatelnost a může tímto způsobem také snížit počet zmetků. Díky AI vyvinuté společností SCHUNK umožňuje 2D uchopovací sada individuální uchopení, náhodně uspořádané předměty v rovině jsou dětskou hrou. Kompletní balíček hardwaru, softwaru a služeb nevyžaduje žádné předchozí znalosti programování nebo rozpoznávání obrazu. Diskutujte s námi o těchto inovacích. Těšíme se, že společně s vámi uděláme rozdíl!

hannover messe

SCHUNK na hannoverském veletrhu: Hala 6 / F21

iTENDO²
Obrázek aplikace iTENDO²- Klíčová součást digitalizace obráběcích strojů: iTENDO² poskytuje data v reálném čase „nejblíže dílu“ a pomáhá rychle spustit optimální obráběcí procesy.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK