Rychlá pomoc v případě zastavení stroje

FANUC Assisted Reality (FAR)

Specialista na automatizaci FANUC rozšiřuje svou digitální vzdálenou službu FANUC Assisted Reality (FAR). Po dokončení úspěšné testovací fáze začne společnost od 1. dubna 2022 nabízet FAR jako součást svého běžného balíčku služeb. Tento krok poslouží ke zkrácení servisních zásahů a dalšímu zlepšení zákaznické zkušenosti.

FANUC začal testovat software FAR na podzim 2020 a od té doby si vysloužil mnoho pozitivních reakcí od zákazníků. Nástroj, který má podobu aplikace, pomáhá servisním technikům FANUC analyzovat poruchy stroje na dálku a bezpečně.

FANUC Assisted Reality (FAR)

 

„Díky FAR jsme v některých případech dokázali najít řešení pro naše zákazníky do 20 minut,“ říká Rolf Urban, Business Development Manager, Customer Service, FANUC Europe. “Je to proto, že problém často není zakořeněn v hardwaru, ale někde jinde v systému, například v programování.” Pokračuje: “FAR umožňuje našim servisním technikům vyměňovat si obrázky a videa se zákazníky prostřednictvím zabezpečeného datového připojení a psát anotace v reálném čase. To nám dává jasnou představu o tom, co se děje v prostředí stroje, a zjednodušuje vzdálené řešení problémů.”

I v případech, kdy FANUC vyšle servisního technika do výrobního závodu zákazníka, FAR usnadňuje plánování náhradních dílů a nástrojů, což může také zkrátit servisní návštěvu. V současné době jsou servisní zásahy společnosti FANUC v celé Evropě v průměru méně než 26 hodin. V budoucnu Urban díky FAR odhaduje, že dokončení opravy by od zavolání zákazníka mohlo trvat v průměru méně než 24 hodin. Mezitím FANUC pokračuje v rozšiřování možností své digitální služby. Již integrace funkce automatického překladu usnadňuje vzdálenou servisní podporu v různých zemích. FANUC dále zkoumá možnosti přidání funkcí, jako je živá vizualizace dat, chytré brýle a pokyny k opravě prostřednictvím vysvětlujícího videa.

O společnosti FANUC Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC