Rychlé, přesné, kompaktní: Bosch Rexroth přidává do svého portfolia moduly lineárních motorů

rexroth lineární pohony

Rychlé, kompaktní a přesné – to jsou vlastnosti, které charakterizují nové moduly lineárních motorů (LMM) od Bosch Rexroth. Osy s přímým pohonem bez vůle, dostupné ve velikostech 140, 180 a 220, doplňují portfolio lineárních technologií o řešení připravené k instalaci s vynikajícím poměrem ceny a výkonu.

Rexroth lineární pohon

Moduly lineárních motorů jsou k dispozici ve všech velikostech s lineárními motory železa. Velikosti 180 a 220 jsou k dispozici také s bezželezným motorem. To otevírá široké spektrum aplikací pro uživatele se standardními zdvihy až 1 540 mm a silami až 2 400 N. Při rychlostech až 5 m/s a zrychlení až 250 m/s2 dosahuje LMM opakovatelnosti ± 1,0 um. Tyto výkonové hodnoty umožňují velmi krátké doby cyklu, které jsou důležité například pro výrobu elektronických a optických součástek, polovodičů nebo v elektromobilitě. Typické aplikace zahrnují vysoce přesné úkoly typu pick-and-place, manipulace s elektronickými součástkami nebo automatizovaná optická kontrola.

Nejvyšší účinnost na nejmenším prostoru
Vysoká hospodárnost nových modulů lineárních motorů vyplývá mimo jiné z integrovaného bezvřetenového přímého pohonu, který nahrazuje mechanický přenos síly. To výrazně zvyšuje dynamiku a účinnost a umožňuje vysoce přesnou opakovatelnost. Modulární struktura LMM, která je dodávána připravená k instalaci, zároveň snižuje náklady na montáž. Nové moduly lineárních motorů také snižují náklady na údržbu, a to na jedné straně díky bezúdržbovému lineárnímu motoru a na druhé straně díky vysoce kvalitnímu vedení s kuličkovou lištou s dlouhou životností a dlouhými intervaly domazávání.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth AG
rexroth bosch