Rychlejší a snadnější automatizace s novým robotem Edition z řady KR CYBERTECH

KUKA Cybertech KR 20

Upravené funkce, nižší náklady, obvyklá kvalita: Nový robot Edition z řady KR CYBERTECH je k dispozici od roku 2023. Umožňuje nejen nákladově efektivní a jednoduchý vstup do světa automatizace, ale také zjednodušenou aplikaci od manipulace až po leštění.

KUKA Cybertech KR 20

Flexibilní: Roboty Edition umožňují efektivní automatizaci
Přivádí komponenty do procesu montáže. Kontroluje kvalitu obrobků. Brousí a leští kovové díly. KR CYBERTECH je multitalent, který je díky své flexibilitě obzvláště oblíbený v dynamickém odvětví kovoobrábění a elektroniky a také v různých obecných průmyslových odvětvích. Od roku 2023 je tento rozšířený favorit zákazníků dostupný také jako robot Edition, který je redukovaný a zaměřený na nejdůležitější funkce. To umožňuje rychlou a snadnou automatizaci aplikací typu Pick and Place a broušení.

Rychlý a kompaktní: v akci v automatizovaných procesech
Roboty Edition z řady KR CYBERTECH jsou ideální volbou pro nákladově efektivní automatizaci manipulačních a základních úloh zpracování. Po dvou robotech KUKA KR CYBERTECH nano ARC HW Edition nyní KR CYBERTECH KR 20 E také podporuje vstup do světa automatizace, zejména na cenově citlivých trzích. Nákladová efektivita je totiž velmi působivá. Vysoká přesnost při dobrém jízdním chování a vysoká tuhost se téměř neliší od předchozí řady KR CYBERTECH. „Varianty Edition sice nabízejí méně možností volby, jsou ale založeny na nejnovější fázi modernizace řady, stejně jako celosvětově populární a četné další typy robotů v řadě,“ zdůrazňuje manažer portfolia Markus Hollfelder-Asam. To znamená nižší náklady při obvyklé kvalitě.

KUKA Cybertech KR 20

Nízká cena, vysoká účinnost – to nabízí nováček v řadě KR CYBERTECH

Využití aktuálního softwaru a hardwaru
Pokud jde o manipulaci, broušení nebo testování, roboty Edition pracují na základě sofistikovaných technologií a jsou kompatibilní se současným operačním systémem a nejnovější generací řídicího systému KR C5. To umožňuje nejen bezproblémové přepínání operačních systémů a aplikačních balíčků, ale také snižuje celkovou spotřebu energie. Obsluha pomocí zařízení smartPAD také zajišťuje nekomplikované použití.

Nákladově efektivní: dobrý vstup do světa automatizace procesů
Díky optimalizovanému konstrukčnímu řešení jsou pořizovací náklady nižší a robustní, kompaktní konstrukce robotů Edition umožňuje hospodárný provoz. „To z nich dělá atraktivní řešení, zejména pro zákazníky, kteří s automatizací teprve začínají a kteří často pocházejí z teprve rostoucích trhů,“ říká Markus Hollfelder-Asam. Z nového robota KR CYBERTECH KR 20 E mohou těžit zejména malé a střední firmy. Vzhledem k dobrému poměru ceny a výkonu a výkonnosti zaměřené na konkrétní aplikace se může vyplatit i pro stávající zákazníky, kteří již procesy ve firmě částečně zautomatizovali.

KUKA Cybertech KR 20

Atraktivní řešení pro malé a střední firmy

Efektivní robotika pro vysoce dynamické procesy
Nový KR 20 ve verzi Edition je standardně dodáván s třídou krytí IP 67 pro zápěstí a IP 54 pro zbytek průmyslového robota, což znamená, že jej lze používat různými způsoby. Rozsah provozních teplot je navržen pro 0 až 45 stupňů, roboty lze namontovat na podlahu, stěnu, strop a v libovolném úhlu – stejně jako zbytek řady KR CYBERTECH. KR CYBERTECH KR 20 E je navržen pro užitečné zatížení až 20 kilogramů a nabízí maximální dosah až 1820 milimetrů.

Vysoký výkon pro požadavky firem
Prostřednictvím robotů Edition oslovuje KUKA nové zákazníky a podporuje je v začátcích s automatizací a při realizaci jejich úkolů. Nejnovější člen rodiny bude možné objednávat globálně od jara 2023, v Číně ještě dříve.

Manažer portfolia Markus Hollfelder-Asam říká: „Jsme rádi, že po modelu KR CYBERTECH nano ARC HW můžeme řadu opět rozšířit, abychom reagovali na požadavky našich zákazníků.”

KUKA Cybertech KR 20

Nový robot Edition je stejně flexibilní jako každý robot z řady KR CYBERTECH

KR CYBERTECH jako Robot Edition pro nekomplikovaný vstup do světa automatizace
KR CYBERTECH je v třídě užitečného zatížení 20 kilogramů dostupný také jako robot Edition. To znamená následující: S menším množstvím funkcí se zaměřuje na to podstatné a nabízí technickou spolehlivost v obvyklé kvalitě. Díky tomu je robot KR 20 Edition cenově výhodnou alternativou pro vstup do světa automatizace, pro segmenty trhu citlivé na cenu a dynamické požadavky a pro malé společnosti. Ať už manipulace nebo testování: Robot KR CYBERTECH KR 20 Edition poskytuje spolehlivou podporu při automatizaci procesů.

Zdroj zprávy: KUKA