Rychlí pomocníci pro průmyslovou výrobu: noví roboti SCARA od společnosti KUKA

KUKA KR SCARA

S novými roboty s kloubovými rameny KR SCARA poskytuje společnost KUKA spolehlivé pomocníky pro průmyslovou výrobu, kteří prokazují své silné stránky především při montáži malých dílů, při manipulaci s materiálem nebo testování. Ve třídě užitečného zatížení do 6 kg jsou roboti KUKA SCARA bezkonkurenční.

Noví horizontální roboti s kloubovým ramenem KR SCARA od společnosti KUKA jsou ultrakompaktní a zároveň maximálně úsporní. S rozsahem 500 příp. 700 milimetrů, extrémně krátkou dobou cyklu pouhých 0,36 příp. 0,38 sekundy a atraktivní cenou se roboti KR SCARA dokonale hodí k urychlení automatizace na trzích citlivých na náklady.

SCARA roboti s maximální přesností opakování a krátkými dobami cyklu
Díky štíhlému designu a integrovanému přívodu médií dokazuje robot u obou variant své schopnosti v řadě úkolů, jako je montáž malých dílů, manipulace s materiálem nebo testování. Díky internímu přívodu médií jako jsou vzduch, elektřina a data je robot KUKA SCARA nejen spolehlivý v provozu, nýbrž také inteligentně přizpůsobitelný pro různé úkoly.

kuka kr scara

“Robot KR SCARA je šitý na míru pro efektivitu výroby. Modely jsou připraveny na rychlou a snadnou integraci periferních zařízení a lze je použít pro širokou škálu úkolů.” Robert Fodor, Head of Platform Mechatronics Portfolio u společnosti KUKA

Roboti KUKA SCARA jsou vysoce přesní a snadno se udržují
Díky vysoké efektivitě jsou roboti SCARA ideální pro automatizaci i na trzích citlivých na náklady. Minimální náklady na servis a vysoká energetická účinnost v kombinaci s maximální dostupností zajišťují nízké celkové náklady Total Cost of Ownership (TCO). Rychlí pomocníci jsou vybaveni inteligentními funkcemi a v kombinaci s nejnovější generací technologie řízení KR C5 micro zvládají úkoly spolehlivě a rychle. „S robotem KUKA SCARA dodáváme dosud jedinečný celkový balíček. Je lehký a štíhlý a zároveň rychlý a silný. A to za atraktivní cenu, která se za velmi krátkou dobu amortizovala, “shrnuje Robert Fodor.

Zdroj zprávy: KUKA