S novou řadou FlexLoader ™ M přináší ABB výhody modularity nakládání do strojů

ABB FlexLoader

ABB rozšířilo své produktové portfolio o novou rodinu modulárních nakládacích buněk pro kovodělný průmysl. Umožňují společnostem zvýšit flexibilitu a využití strojů, přičemž jsou minimalizovány ztráty produktivity v důsledku nepředvídaných přerušení výroby. Se šesti různými variantami nabízí řada FlexLoader ™ M množství možností pro nakládání a vykládání strojů – v závislosti na velikosti, tvaru a množství zpracovávaných obrobků. Nové modely se proto ideálně hodí pro použití například ve slévárnách a společnostech pro tlakové lití, které vyrábějí mnoho druhů výrobků v různém množství.

ABB FlexLoader

„Jelikož jejich zákazníci požadují stále větší rozmanitost produktů a kratší dodací lhůty, potřebují zpracovatelé kovů výrobní proces, který je rychlý a agilní. Zároveň musí být dostatečně flexibilní, abyste mohli vyrábět s vysokým stupněm rozptylu a malými objemy až do velikosti šarže 1,“ zdůrazňuje Andrea Cassoni, vedoucí obchodní linie General Industry v ABB Robotics. „FlexLoader M za to přesně zaplatí. Poskytujeme tak centrální platformu pro nakládání obráběcích strojů. Nabízí nezbytnou flexibilitu pro zvládnutí nejrozmanitějších výrobních požadavků při současném zvýšení produktivity. Protože čas, náklady a přerušení, které běžně jdou ruku v ruce se změnami ve výrobě, jsou eliminovány.”

ABB FlexLoader

Pro uvedení na trh ABB nabízí modely se zásuvkami (zásuvkami) a pásovým dopravníkem (dopravník) – další varianty budou následovat v následujících měsících. FlexLoader M Conveyor má jednoduchý, ale výkonný systém zpracování obrazu, který umožňuje podávání obrobků složitých tvarů. S jedinou buňkou lze flexibilně obrábět četné obrobky. FlexLoader M Tray je řešení zásuvky, které umožňuje snadné vkládání do stroje. Díky minimální půdorysné ploše lze buňku postavit téměř kdekoli, díky čemuž je ideální pro manipulaci s různými obrobky s proměnlivými tvary, jako jsou kostky, válce, desky a trubky.

ABB FlexLoader

Díky standardizovaným, vyměnitelným modulům představuje FlexLoader M flexibilní a škálovatelné řešení pro různé obráběcí stroje, včetně soustruhů, frézek a CNC obráběcích center. Rozhodující výhodou je možnost použití stejného základního stroje a výměny podávacích modulů dle potřeby. Tento modulární přístup umožňuje přímou aktualizaci a rozšíření. Instalace a uvedení do provozu trvá v průměru jen jeden až dva dny.

S FlexLoader M vychází ABB vstříc rostoucí poptávce po jednoduchých automatizačních řešeních, která dokážou zpracovat více obrobků za kratší dobu. Robotické buňky jsou uživatelsky přívětivé a rychle programovatelné – i bez speciálního robotického know-how. S pomocí inteligentního asistenta mohou operátoři naučit nové obrobky za méně než pět minut, aniž by museli mít speciální znalosti o zpracování obrazu. Navíc je možné přepínat mezi již naprogramovanými součástmi za méně než minutu. Díky jednoduchosti programovacího softwaru lze operátory plně zaškolit za méně než půl dne, což dále zkracuje dobu potřebnou k uvedení buňky do provozu.

Navíc: S FlexLoader M lze snížit mzdové náklady na nakládání stroje až o 90 procent, protože jeden zaměstnanec může obsluhovat až deset buněk současně. Automatizované řešení umožňuje využití stroje přes 97 procent ve srovnání se 40 až 60 procenty u ručně ovládaných strojů.

ABB FlexLoader

Všechny varianty mohou být vybaveny systémem zpracování obrazu, který identifikuje polohu obrobku a přenáší příslušné příkazy do robotu, obráběcích strojů a dalších součástí buněk, jako jsou stanice pro čištění vzduchu, systémy pro značení dílů, odstraňování otřepů a měřicí systémy. V závislosti na aplikaci kamerový systém podporuje jak 2D kameru, tak 3D senzor.

FlexLoader M má také funkce optimalizace založené na datech, včetně vzdáleného monitorování, které obsluze umožňují na dálku opravovat chyby a provádět vylepšení. Software vidění také nabízí další funkce, jako je monitorování stavu, správa vozového parku a správa výkonu a objednávek.

FlexLoader M nahrazuje ABB své současné články FlexLoader, které se již řadu let osvědčily díky spolehlivému řízení výroby. Všechny buňky FlexLoader umožňují vyšší využití obráběcích strojů i bezobslužnou výrobu. Znovu a znovu prokázaly, že nabízejí rychlejší návratnost investic a poskytují uživatelům udržitelnou konkurenční výhodu.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male