SCHUNK: Sada chapadel Plug & Work pro coboty od společností Doosan, Techman a UR

schunk

Po úspěchu portfolia Plug & Work pro Universal Robots rozšiřuje SCHUNK myšlenku jednoduše vybavit coboty tak, aby zahrnovaly lehké roboty od Doosan Robotics a Techman Robot. Oba výrobci se v poslední době stávají výrazně důležitějšími a stále více se stávají středem zájmu uživatelů po celém světě. S portfoliem Plug & Work SCHUNK reaguje na tento vývoj a mimo jiné přizpůsobuje průmyslově ověřené komponenty ze své standardní řady různým robotům.

doosan

Na míru šitá portfolia Plug & Work zahrnují pneumatická a elektrická chapadla, uchopovací moduly Co-act pro kolaborativní aplikace a systémy rychlé výměny. Zatímco snadno použitelné, vysoce výkonné a nákladově efektivní pneumatické chapadla jsou primárně předurčeny pro konvenční automatizační aplikace, kde je primárně vyžadována robustnost, elektrické chapadla, která mohou být flexibilně nastavena na sílu nebo zdvih, umožňují všestranné a rozmanité aplikace; chapadla řady SCHUNK Co-act jsou certifikována pro přímé společné použití. Všechny komponenty jsou připraveny pro přímé mechanické a elektrické připojení a lze je nainstalovat a uvést do provozu v několika jednoduchých krocích. Pluginy zjednodušují programování, takže zejména pro začátečníky těží z rychlého a nekomplikovaného startu v automatizaci procesů.

techman

Široká škála komponentů
V pneumaticky ovládaném segmentu akčních členů obsahují modulární systémy průmyslově osvědčené vícezubé paralelní chapadlo PGN-plus-P a centrické chapadlo PZN-plus, cenově optimalizované univerzální chapadlo JGP a chapadla KGG a PSH s dlouhým zdvihem. Mikro ventily pro ovládání pneumatických modulů jsou již integrovány v adaptéru Plug & Work. Kromě toho je k dispozici elektrické chapadlo EGP pro malé součásti, elektrické chapadlo Co-act EGP-C, které je certifikováno pro společné aplikace, a flexibilní SCHUNK EGH s volně programovatelným celkovým zdvihem 80 mm, což je prakticky ideální základní chapadlo pro automatizaci podporovanou roboty. Portfolio Plug & Work zahrnuje také systém manuální výměny SCHUNK SHS, který má integrovaný průchod vzduchu, elektrický průchod a volitelný blokovací dotaz.

Universal robots

Všestranné možnosti použití
Vzhledem k tomu, že komponenty lze flexibilně kombinovat a je k dispozici příslušenství a doplňky z nabídky katalogu SCHUNK, mohou být aplikace robota přizpůsobeny různým aplikacím. S online konfigurátorem SCHUNK založeným na technologii eCATALOGsolutions od CADENAS lze řešení konfigurovat intuitivně a stahovat ve všech běžných formátech CAD (2D nebo 3D) jediným kliknutím. Kombinovaná logika zajišťuje, že jsou implementovány pouze ty konfigurace, které jsou technicky a mechanicky možné. Portfolia Plug & Work připravená k připojení pokrývají širokou škálu oblastí použití, a to jak v konvenční automatizaci, tak ve spolupráci. Jsou stejně vhodné pro začátečníky automatizace a profesionály v obráběcím průmyslu, automobilovém a elektronickém průmyslu, logistice a dalších odvětvích, kteří chtějí pomocí robotů využít potenciál automatizace založené na robotech.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK