Sandvik Coromant ohlašuje nejnovější partnerství se společností Siemens

sandvik s205

Společnost Sandvik Coromant, lídr v oblasti obráběcích řešení, oznámila své nejnovější partnerství se společností Siemens Digital Industries Software, jehož cílem je integrace technologie PrimeTurning™ do softwaru NX™ společnosti Siemens. Partnerství umožní uživatelům NX efektivně definovat operace PrimeTurning™ prostřednictvím integrace modulu PrimeTurning™.

Na rozdíl od běžných soustružnických operací je metodika PrimeTurning™ založena na tom, že nástroj vstupuje do součásti u sklíčidla a odebírá materiál při pohybu směrem ke konci součásti od sklíčidla. To umožňuje použití malého vstupního úhlu a možnost obrábění s vyššími řeznými parametry. Kromě toho lze stejnými nástroji provádět i konvenční soustružení (od konce součásti ke sklíčidlu).

PrimeTurning ™

Díky nasazení technologie PrimeTurning™ lze u některých aplikací dosáhnout zvýšení produktivity o více než 50 % ve srovnání s použitím konvenčních technik.

Společnosti Sandvik Coromant a Siemens jako lídři v oblasti výroby doufají, že toto partnerství umožní dalším výrobcům s jistotou zavádět nové a produktivní metody obrábění. Hodnocení digitální transformace 2021, které společně vypracovaly společnosti The Manufacturer a IBM, ukázalo, že výrobci zaměřují své digitální investice do čtyř klíčových oblastí, z nichž jednou je spolupráce. Společnosti Sandvik Coromant a Siemens si kladou za cíl usnadnit spolupráci napříč týmy a zvýšit produktivitu.

NX společnosti Siemens je pokročilý software pro počítačem podporované navrhování (CAD), počítačem podporované konstruování (CAE) a počítačem podporovanou výrobu (CAM), který digitálně propojuje všechny aspekty výrobních procesů. Tato integrovaná sada nástrojů pomáhá společnostem zachovat integritu dat, udržet konstrukční záměr a dosáhnout vysoce výkonné výroby.

Marko StugbäckToto partnerství není první spoluprací společnosti Sandvik Coromant se společností Siemens, která často využívá software a systémy společnosti Siemens při vlastní výrobě a vývoji produktů. “Společnosti Siemens a Sandvik Coromant mají důvěryhodný a dlouhodobý vztah,” řekl Marko Stugbäck, produktový manažer pro oblast Digital Machining Business ve společnosti Sandvik Coromant. “Integrace PrimeTurning™ do NX je dalším důkazem vzájemného porozumění a podpory, kterou si vzájemně poskytujeme, což je přínosem i pro širší výrobní komunitu.

“Společnost Siemens má dlouhou historii v poskytování robustních a spolehlivých digitálních řešení a my si myslíme, že NX společnosti Siemens je ideálním softwarem pro integraci PrimeTurning™, z čehož budou profitovat naši společní zákazníci. Výhody PrimeTurning™ sahají od flexibility soustružení ve všech směrech, delších životních cyklů destiček, až 50% zvýšení produktivity a rychlejší návratnosti investic, což snižuje celkové náklady na jeden díl. To vše při současném zefektivnění a zjednodušení programování obráběcích operací.”

“Úzká spolupráce se společností Sandvik Coromant a implementace její technologie PrimeTurning™ do systému NX CAM nám může umožnit zvýšit přidanou hodnotu pro naše zákazníky po celém světě díky našim rozsáhlým digitálním výrobním řešením,” řekl Vynce Paradise, ředitel vývoje produktů NX CAM ve společnosti Siemens Digital Industries Software.

Další informace o technologii PrimeTurning™ naleznete TADY, další informace o softwaru NX společnosti Siemens naleznete na adrese www.siemens.com/nx.

Zdroj zprávy: SANDVIK Coromant