Sandvik Coromant oznamuje partnerství se společností HCL CAMWorks

sandvik s205

Společnost Sandvik Coromant, lídr v oblasti obráběcích řešení, oznámila partnerství s globální technologickou společností HCL Technologies, jehož cílem je integrovat technologii PrimeTurning™ do softwaru HCL CAMWorks. Nové partnerství umožňuje uživatelům softwaru HCL CAMWorks efektivně a bezpečně plánovat operace PrimeTurning™ a maximalizovat produktivitu obrábění.

Metodika PrimeTurning™ a podpůrné nástroje poskytují výrobcům první skutečné “všesměrové soustružení” v oboru. Na rozdíl od konvenčních soustružnických operací, které se po desetiletí v podstatě neměnily, umožňuje PrimeTurning™ obráběcím dílnám provádět podélné (dopředu a dozadu), čelní a profilovací operace pomocí jediného nástroje.

Díky použití dvou inovativních a víceúčelových nástrojů CoroTurn® Prime typu A a B je prokázáno, že PrimeTurning™ přináší vyšší efektivitu a výsledky produktivity ve srovnání s konvenčním soustružením. Společnost HCL poskytuje služby v oblasti informačních technologií různým odvětvím průmyslu a nabízí řadu produktových řešení, například software pro počítačem podporovanou výrobu (CAM) HCL CAMWorks. Tato platforma je funkční CAM software, který pomáhá zvyšovat produktivitu pomocí přizpůsobitelných automatizačních nástrojů, optimalizovat CNC kód pro snadnou implementaci a pomáhá uživatelům nastavit správné parametry a proměnné pro zajištění maximálního výkonu.

Sandvik HCL CAMWorks

HCL CAMWorks usnadňuje asociativní obrábění, které zajišťuje, že se změny návrhů vždy promítnou do dráhy nástroje. Odstraňuje také běžná časová omezení při přenosu souborů a dává uživatelům možnost pracovat s více platformami.

V rámci nového partnerství integrovala společnost HCL CAMWorks technologii PrimeTurning™ do svých softwarových produktů. “Partnerství se společností HCL CAMWorks je zásadní pro zajištění spokojenosti zákazníků a pomáhá jim zvyšovat efektivitu,” řekl Marko Stugbäck, produktový manažer pro oblast digitálního obrábění ve společnosti Sandvik Coromant.

“Toto nové partnerství znamená, že naši společní zákazníci mohou využívat výhod naší technologie prostřednictvím integrovaného kanálu, který zefektivňuje a usnadňuje programování obráběcích operací. Například technologie PrimeTurning™ může přinést 50procentní zvýšení produktivity, flexibilitu soustružení ve všech směrech a větší využití stroje, což snižuje čas potřebný k seřízení a výměně nástrojů,” pokračoval Stugbäck.

“Software HCL CAMWorks je zásadní nejen pro obráběcí operace, jako je soustružení, ale hraje také významnou roli při pomoci širšímu výrobnímu odvětví přizpůsobit se Průmyslu 4.0. Díky tomuto partnerství chceme přinést koncovým uživatelům větší hodnotu a vybavit je nástroji potřebnými pro výrobu v digitalizovaném světě.”

Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, součást globální průmyslové inženýrské skupiny Sandvik, stojí v čele výrobních nástrojů, obráběcích řešení a znalostí, které jsou hnací silou průmyslových standardů a inovací požadovaných kovozpracujícím průmyslem v současnosti i v příští průmyslové éře. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje a silná partnerství se zákazníky zajišťují vývoj technologií obrábění, které mění, vedou a řídí budoucnost výroby. Společnost Sandvik Coromant vlastní po celém světě více než 3100 patentů, zaměstnává přes 7600 zaměstnanců a má zastoupení ve 150 zemích.

Zdroj zprávy: Sandvik Coromant