Sandvik Coromant uvádí na trh nové řešení pro automatizaci obrábění

sandvik s205

Globální lídr v oblasti řezání kovů, Sandvik Coromant, oznámil vydání strojově integrované verze oceňované Silent Tools ™ Plus. Uvedení na trh se shoduje s vydáním CoroPlus® Connected, řešení pro navázání spojení mezi obráběcími stroji a řeznými nástroji. V kombinaci tyto produkty umožní podmíněnou automatizaci pro aplikace vnitřního vyvrtávání a vytvoří základ budoucnosti automatizovaného obrábění.

CoroPlus® Connected je užíván společně s existujícími Silent Tools ™ Plus , digitálně připojeného tlumené vyvrtávací tyče od firmy Sandvik Coromant. Silent Tools ™ Plus, který byl v roce 2018 oceněn prvním místem v soutěži International Manufacturing Technology Show (IMTS) Production Innovation, pomáhá zákazníkům tím, že poskytuje viditelnost v řezací zóně u vnitřních soustružnických aplikací s dlouhým převisem.

silent tools plus

Silent Tools ™ Plus používá připojený soustružnický adaptér a senzory k monitorování zatížení, vibrací, průhybu, povrchové úpravy, teploty a řezání v soustružnických aplikacích. Produkt byl uveden na trh, aby překonal výzvu slepoty operátorů při vnitřním soustružení. Vzhledem k tomu, že operátor nemá žádné vizuální informace o daném procesu, bylo dříve extrémně obtížné identifikovat potenciální problémy, dokud nebylo soustružení dokončeno.

V průmyslových odvětvích nudných velkých komponent, jako je letecký a kosmický průmysl a chyby v ropě a plynu, mohou mít za následek značné náklady, plýtvání, prostoje a zpoždění. Streamováním dat přímo na palubní desku poskytuje Silent Tools ™ Plus operátorům „oči“ v zóně řezu, čímž vytváří příležitost identifikovat problémy, jako je nadměrné vychýlení, vibrace nebo problémy s nastavením, než se problémy eskalovají a výrobci jsou nuceni sešrotovat drahé komponenty.

Nově spuštěná verze integrovaná do stroje s aplikací CoroPlus® Connected umožňuje neocenitelným datům generovaným v řezací zóně vést k automatizovaným řezacím akcím – což eliminuje potřebu, aby operátoři monitorovali řídicí panel stroje pro celé procesy.

„Pomocí systému musí operátor jednoduše nastavit požadované meze zatížení, vibrací a teploty, a to buď prostřednictvím softwarové palubní desky, nebo přímo v NC kódu,“ vysvětlil Thomas A Nilsson, produktový manažer společnosti Sandvik Coromant. “Odtud bude podmíněná automatizace chránit proces a reakce budou zahájeny podle stanovených limitů.” Tím se zvyšuje bezpečnost procesu, nedochází k přepracovávání a šrotu a zároveň se operátor může soustředit na práci s vyšší hodnotou. “

„Spuštění verze integrované do stroje je vzrušujícím vývojem Silent Tools ™ Plus,“ dodal Mattias Tjomsland, manažer softwarových produktů. „Tento nástroj se již dlouho používá ke zlepšení rozhodování v interních soustružnických procesech, poskytování informací a zabezpečení operátorům, kteří jinak slepí na proces. V kombinaci s CoroPlus® Connected poskytne Silent Tools ™ Plus monitorování, které poprvé může spustit automatické zmírňující akce, když jsou zjištěny problémy a odchylky. Bude to změna hry pro zlepšení kvality komponentů a celkové efektivity. “

CoroPlus® Connected bude k dispozici u vybraných partnerů obráběcích strojů Sandvik Coromant. Pro více informací navštivte www.sandvik.coromant.com a poraďte se se svým místním stroje výrobce (MTM) o CoroPlus® Connected.

Zdroj zprávy: SANDVIK Coromant