Sandvik Coromant zvyšuje produktivitu při frézování niklových slitin

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, zařadila do své nabídky dvě řady keramických stopkových fréz, umožňujících optimalizaci výkonnosti při obrábění niklových slitin. Nejnovější frézy CoroMill® 316 s pájenými keramickými hlavicemi a keramické stopkové frézy CoroMill Plura umožňují produktivnější způsob hrubování materiálů ISO S než standardní monolitní karbidové frézy.

Sandvik fréza na litinu

Keramické stopkové frézy dobře snášejí teplo vznikající při obrábění žárovzdorných slitin

Společně s tím, jak jsou stále běžnější letecké součásti vyráběné z niklových slitin, zvyšuje se i poptávka po optimalizovaných obráběcích nástrojích. Tak uvažovala také společnost Sandvik Coromant a vyvinula dvě pokroková řešení, která jsou ideální pro rohové a čelní frézování součástí leteckých motorů vyrobených z niklových slitin.

„Keramický substrát nejnovějších stopkových fréz CoroMill 316 a CoroMill Plura umožňuje jiný průběh záběru než tradiční nástroje ze slinutých karbidů,“ vysvětluje Tiziana Pro, globální produktová manažerka pro oblast slinovaných stopkových fréz ze společnosti Sandvik Coromant. „Naše unikátní nástrojová třída CC6060 byla cíleně navržena s ohledem na zvýšení kvality při obrábění niklových slitin a doplňuje ji negativní geometrie, která poskytuje vysoce odolné břity.“

Geometrie se šesti zuby umožňuje dosažení opravdu vysoké produktivity operací, při kterých se využívá stranové frézování, naproti tomu geometrie se čtyřmi zuby zvyšuje výkonnost při čelním frézování, a to jak při použití fréz typu CoroMill 316, tak i CoroMill Plura. Volba mezi těmito dvěma variantami závisí na aplikaci a předpokladech stroje. Ti, kteří hledají řešení pro aplikace s obtížným dosahem do místa řezu nebo žádají zvláště vysokou flexibilitu nabízenou systémem s výměnnými frézovacími hlavicemi, by měli zvolit koncepci CoroMill 316, naproti tomu technici, kteří vyžadují vyšší stabilitu, by se měli rozhodnout pro koncepci CoroMill Plura.

Keramické nástroje si uchovávají svou tvrdost i za vysokých teplot, se kterými je frézování žárovzdorných slitin (HRSA) spojeno. V důsledku toho lze v porovnání s monolitními karbidovými nástroji dosáhnout 20 až 30násobných řezných rychlostí, což nabízí značný potenciál pro zvýšení produktivity. Je doporučeno volit stabilní konfiguraci bez použití řezné kapaliny, protože v důsledku působících vysokých teplot může snadno docházet k jejímu vzplanutí.

Kromě rohového a čelního frézování lze tyto nové stopkové frézy také použít pro frézování dutin, šroubovicovou interpolaci, postupné zahlubování po sestupné dráze a frézování drážek. Frézy CoroMill Plura a CoroMill 316 jsou v rámci firemní nabídky slinovaných rotačních nástrojů součástí sortimentu optimalizovaných řešení Sandvik Coromant.

Nově představené řady rovněž zahrnují keramické frézy CoroMill 316 v provedení s kulovým čelem určené pro obrábění lopatkových kol. Toto řešení pro tvarové frézování je vhodné pro polodokončovací operace.

—————————————————————————————–

Sandvik Coromant

Společnost Sandvik Coromant, která je součástí celosvětové průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí i řešení pro obrábění kovů, jimiž se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem, nyní i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje i silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které přinášejí změnu, udávají směr a definují budoucnost průmyslové výroby. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává přes 8 500 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.
Více informací získáte na www.sandvik.coromant.com