Sandvik CoroMill® 390 vyrobený pomocí aditivní výroby snižuje vibrace při dlouhodobém převisu

coromili sandvik

Ve snaze nabídnout zákazníkům řadu výhod v procesu, Sandvik Coromant uvádí na trh svůj nástrojový systém CoroMill 390, který obsahuje tělo frézy vyrobené pomocí aditivní výroby. Lehčí celková hmotnost nástroje pomáhá minimalizovat vibrace a zvyšuje bezpečnost při obrábění s dlouhým přesahem. Nižší hmotnost nože zvyšuje stabilitu a produktivitu.

CoroMill 390

Aditivní výroba nabízí vynikající způsob výroby složitých konstrukcí s vysokou přesností a bez spojů. Použití procesu může učinit komponenty lehčími, silnějšími a pružnějšími než kdy předtím. S ohledem na tělesa nástrojů umožňuje výroba aditiv vytvářet tvary a znaky, které nejsou možné při obrábění kovů. Navíc, prakticky jakýkoliv materiál může být vytištěn, jako v tomto případě, slitina titanu.

„Při navrhování našeho nového lehkého materiálu CoroMill 390 byl materiál takticky odstraněn, aby se vytvořil optimální design frézy pro minimalizaci hmotnosti,“ vysvětluje Magnus Engdahl, manažer produktových aplikací Sandvik Coromant. „To se nazývá topologická optimalizace a díky tomu je fréza kompaktnější a podstatně lehčí než konvenční verze, což pomáhá strojírnám zvýšit produktivitu jejich dlouhotrvajících frézovacích operací. Navíc kratší vzdálenost mezi tlumičem v adaptéru a ostří zlepšuje výkon a bezpečnost procesu. “

CoroMill 390

Bezpečnost procesu je prvořadá v řadě aplikací pro řezání kovů, v neposlední řadě při frézování s dlouhými přesahy, což je běžný požadavek v komponentech používaných v letectví a ropném a plynárenském průmyslu. Generování vlastností, jako jsou hluboké dutiny, může být narušeno vibracemi, což vede k pomalejší výrobě, kratší životnosti nástroje a špatné povrchové úpravě. Řešení nabízí nový lehký CoroMill 390. V kombinaci s frézovacími adaptéry Silent Tools ™ tato optimalizovaná kombinace nástrojů snižuje vibrace, což pomáhá maximalizovat produktivitu a bezpečnost procesu v náročných aplikacích zahrnujících dlouhé převisy. Kromě toho nabízí koncept CoroMill 390 lehké řezání pro hladký řezný výkon.

Sandvik CoroMill 390

Lehký CoroMill 390 může provádět čelní frézování s dlouhým dosahem, hluboké frézování ramen a stran, frézování dutin a frézování drážek. Nástroj je k dispozici ve variantách o průměru 40 mm (spojka 16) a 50 mm (spojka s hřídelem 22). Pro aplikaci mohou být specifikovány tři nebo čtyři vložky (velikost 11). Diferenciální rozteč a vnitřní chladivo jsou k dispozici na všech frézkách.

Pro více informací navštivte www.sandvik.coromant.com/en-gb/products/coromill_390.

</

Zdroj zprávy je zde.