SANDVIK na Zákaznických dnech Tajmac-ZPS

sandvik coromant

Společnost Sandvik je dlouhodobým partnerem Tajmac-ZPS a úzká spolupráce obou firem nese prospěch i jejich klientům. Moderní technologie Sandviku v oblasti řezných nástrojů pro třískové obrábění skvěle doplňují neustále se zlepšující stroje od Tajmac-ZPS.

Na letošních Zákaznických dnech Tajmac-ZPS představovala společnost SANDVIK Coromant hlavně 2 nové technologie, a to zejména obrábění ozubených kol a drážkovaných hřídelů metodou Power skiving. V češtině se pro tento způsob obrábění ujal slangový výraz “odlupování” a informovali jsme vás o něm již zde. Power skiving umožňuje 2 až 3x rychlejší frézování ozubení než je klasické obrážení.

S touto technologií jsou nyní spojeny 2 nástroje od Sandvik Coromant, a to frézy CoroMill® 178 a CoroMill® 180. První jmenovaná je dodávána ve dvou provedeních, která se odlišují koncovými písmeny, resp. označením 178S a 178H. CoroMill 178S je ze slinutých karbidů a je určena pro hromadnou výrobu a práci ve vysokých otáčkách. Druhá fréza CoroMill 178H je vyrobena z oceli typu HSS (High Speed Steel) metodou práškové metalurgie 3. generace a je určena pro univerzální použití při obrábění osazených ploch, menších průměrů apod. Nástroj dosahuje vyšší přesnosti a lepší kvalitu výsledného profilu ozubení nebo drážkování než u nástrojů s vyměnitelnými destičkami. Fréza Coromil 180 je určena pro hrubování ozubených profilů v širším rozsahu (modul 2-9) ve velkosériové výrobě. Jde o nástroj s vyměnitelnými břitovými destičkami, který dokáže zajistit pozitivní úhel čela, jehož důsledkem je lehký průběh záběru a tím i možnost obrábění za sucha (úspory nákladů na řeznou kapalinu).

Sandvik Sandvik
Sandvik Sandvik

Další představenou technologií v expozici SANDVIK Coromant bylo soustružení metodou PrimeTurning™, kterou jsme vám blíže popsali také zde. Jedná se o sadu nástrojů a břitových destiček pro vnější i vnitřní soutružení, které umožňují až dvojnásobné zvýšení řezné rychlosti a rychlosti posuvu. Referenční studie z praktického nasazení pak potvrzují až 40% zvýšení produktivity obrábění, a to za současného snížení sekundárních nákladů.

Sandvik Sandvik

Mimo uvedené produkty firma Sandvik Coromant nabízela návštěvníkům rovněž informace o nástrojích s technologií SilentTools, o monolitních stopkových nástrojích a dalších produktech pro třískové obrábění. Nutno dodat, že stánek Sandviku byl v téměř neustálém obležení zákazníky a rozhodně patřil k nejvytíženějším expozicím Zákaznických dnů Tajmac-ZPS 2019.

Další i když ne tak exponovanou ukázkou svých produktů se na stejné akci pochlubil Sandvik Coroment také v zadní části haly, resp. v sekci věnované dlouhotočným automatům Manurhin. Zde byly k vidění stroje řady Manurhin K’MX 816 clever osazeny nástroji Sandvik Coromant a návštěvníci si tak mohli prohlédnou výhody dalších špičkových řezných nástrojů přímo v praxi…

Sandvik manurhin

Články na podobné téma:
Zákaznické dny Tajmac-ZPS 2019
Fotogalerie za zákaznických dnů Tajmac-ZPS 2018
Značné zvýšení efektivnosti díky poznatkům o obrábění
FOR INDUSTRY 2018: Sandvik v expozici Tajmac-ZPS
Nejnovější vyvrtávací nástroje umožňují provádění až čtyř typů operací jediným nástrojem
Nová fréza pro hrubé i dokončovací frézování v jednom