Sandvik v expozici Tajmac-ZPS

Sandvik Coromant

Na letošním průmyslovém veletrhu FOR INDUSTRY 2018 nebyla o novinky nouze, ale společnost SANDVIK Coromant předvedla malou revoluci v obrábění.

České zastoupení SANDVIK Coromant nemělo samostatnou expozici, ale vystavovalo v rámci expozice svého partnera – Tajmac ZPS. Nicméně, vystavované exponáty a nové technologie, které firma letos na FOR INDUSTRY 2018 představila, mají pro strojařské firmy vysokou důležitost.

SANDVIK Coromant

O některých novinkách jsme Vás již informovali v článku Upichování se vydává novým směrem a v článku Ještě lepší výsledky při frézování drážek. Návštěvníci FOR INDUSTRY 2018 si mohli tyto a další novinky prohlédnout na vlastní oči.

Sandvik Coromant Sandvik Coromant

Zkušení obráběči a technologové museli obdivovat nové možnosti, které přináší upichování v ose y pomocí koncepce CoroCut® QD PRO…

CoroCut® QD

Další horkou novinkou bylo obrábění pomocí nové generace nástrojů s vysokou eliminací vibrací a senzory vybavený soustružnický adaptér Silent Tools™ +. Aktuální stav nástroje lze sledovat pomocí bezdrátové technologii Bluetooth, která spojí nástroj se systémem CoroPlus s tabletem, mobilním telefonem nebo notebookem.

SilentTools+

Řada technologií CoroTurn zvyšuje produktivitu úsporou času při výměně nástrojů, ale nabízí i možnosti přesného zacílení trysek s chladící kapalinou, lepší geometrii pro obrábění obtížně obrobitelných materiálů a v neposlední řadě podstatně zvyšuje produktivitu soustružení vnitřních ploch (PrimeTurning™). Kromě toho, toto řešení řezných hlav CoroTurn® Prime SL umožňuje dosažení vynikající kvality povrchu, delší životnost nástroje i lepší využití stroje. Jedna z ukázek prezentuje soustružnický nůž CoroTurn 300 s připojením na systém rozvodu chladící kapaliny a současně nabízející snadnou výměnu nástroje ve speciální nástrojové desce (aplikace pro Tajma-ZPS)…

Sandvik Coromant Sandvik Coromant

Tyto a všechny další technologie, které na FOR INDUSTRY 2018 prezentovala společnost SANDVIK Coromant vykazují významnou úsporu nákladů na výrobu a současně zvýšení produktivity u obrábění o desítky procent. U některých řešení se vyplatí konzultace s odborníky ze Sandviku, aby se docílilo ještě vyšších úspor času, nástrojů a jiných nákladů.

Kontakt:
Web: www.sandvik.coromant.com
E-mail: cz.coromant@sandvik.com
Tel: +420 606 051 180